Podaruj sobie odrobinę przyjemności - Krzykliwa Maruda

Podaruj sobie odrobinę przyjemności

Praca, domowe obowiązki, natłok codziennych spraw, które często walą się Wam na głowę. Czy w tym wszystkim pamiętacie czasem o sobie?

Przez ostatnich kilka lat ja sama trochę zatraciłam się w tym wszystkim. Wydawało mi się, że koniecznie muszę zrobić coś dla kogoś, a dopiero jak zostanie mi odrobina czasu, to przeznaczę ją dla siebie. Nie chodzi tutaj tylko o samą pracę.
Fakt! Powtarzam bardzo często – pracuję naprawdę dużo, czasem po kilkanaście godzin dziennie.
Z pracy czerpię ogromną satysfakcję i spełniam się, a to dla mnie bardzo ważne.
Często jednak zdarzało mi się, że poświęcałam się dla innych, zupełnie nic z tego nie mając, nawet zwykłej wdzięczności czy prostego słowa dziękuję.

 

Nie odbierzcie mnie teraz źle. Nie mówię, że nie należy pomagać innym, ale należy robić to z zachowaniem pewnej granicy. Żeby to jakoś nakreślić  – Wy siedzicie całą noc, żeby tylko nic nie zawalić, nie macie czasu dla siebie, bo chcecie komuś pomóc za wszelką cenę, bo ktoś nie umie/nie potrafi/nie chce się mu (najczęściej nawet nie próbuje)  i tak na przykład przez cały tydzień, a ten ktoś w tym momencie jedzie sobie na wakacje.
Albo na studiach – bierzecie odpowiedzialność za projekt, po czym zostajecie z nim sami, a reszta Waszych kolegów bawi się na imprezie. Już wiadomo o co chodzi.

 

Jeżeli sami siebie nie docenimy to i świat nie zacznie nas doceniać.

Mam dla Was kilka wskazówek:
1. Kiedy jest czas na pracę – wtedy pracuj.
2. Pamiętaj o odpoczynku i małych przyjemnościach.
3. Jeżeli masz odrobinę czasu to pomagaj innym.
4. Przede wszystkim doceniaj samego siebie.

 

Co jeszcze dopisalibyście do tej listy? Chętnie skorzystam z Waszych wskazówek.

 

 

 

 

Z wykształcenia kulturoznawca – menedżer kultury, nauczyciel. Zawodowo menadżer branży rozrywkowej, copywriter i specjalista ds. marketingu i social media, a weekendowo nauczyciel. Uważa, że człowiek uczy się przez całe życie, dlatego stale podejmuje nowe wyzwania i łączy ze sobą na pozór dziwne pasje. Lubi książki, koncerty i eventy plenerowe. Wielka miłośniczka podróży, niepoprawna optymistka i nowoczesna żona.

15 Comments Posted

  1. Zgadzam się, to jest chyba najistotniejsze w naszym życiu: aby dawać sobie czas na zatroszczenie się o siebie i docenienie siebie. Bo zadbanie o siebie to jest pierwszy krok, aby zadbać o innych! Nie odwrotnie. Dlatego tak bardzo przekonuję kobiety, dla których priorytetem jest rodzina, że czas, który poświęcają sobie codziennie na pielęgnację, na relaks, na uspokojenie umysłu, na przyjemności jest jedną z najlepszych inwestycji w ich bliskich 🙂

    • Z tym mam czasem problem bo wydaje mi się, że naginam rzeczywistość i moja doba trwa znacznie dłużej 🙂

  2. mądry i szczery wpis… każdy powinien kiedyś znaleźć czas tylko dla siebie, bez oglądania się na innych 😉

  3. Zgadzam się z Tobą w 100%. Kiedyś też w pierwszej kolejności myślałam o innych a dopiero na końcu o sobie. Powiem szczerze, że lubię pomagać innym, ale to na zdrowie mi nie wyszło. Nie można zapominać o sobie i swoich potrzebach. Pozdrawiam ciepło!

Zostaw komentarz

Twòj adres email nie będzie opublikowany.


*


Facebook User Timeline

Close