Dlaczego warto chodzić do kina

Dlaczego warto chodzić do kina?

Kiedyś zdarzało mi się do kina wychodzić raz w roku. Był taki czas, że nie byłam w kinie 2, a nawet 3 lata. Teraz nadrabiam moje zaległości i do kina chodzimy z mężem dość często, aczkolwiek nie na tyle ile byśmy jeszcze chcieli. Czy warto chodzić do kina?

Znajdą się pewnie osoby, które stwierdzą, że to strata czasu i pieniędzy. Oczywiście są produkcje filmowe, po których obejrzeniu też zdarza nam się tak twierdzić. Ale to wyjątki, przeważnie wybieramy filmy, które nas interesują i raczej trafiamy dobrze.

Dlaczego moim zdaniem warto chodzić do kina?

Jest to chwila relaksu, która należy się każdemu z nas. Ja w kinie nie myślę o pracy, o problemach. Siadam i przenoszę się w filmowy świat. Jest mało miejsc, w których potrafię się tak oderwać – a mając na głowie ogrom obowiązków, tym bardziej warto, abym wyszła do kina przynajmniej raz w miesiącu.

Jest to obcowanie z kulturą. Pewnie tutaj nie każdy się ze mną zgodzi, bo kultura, jako taka wyższa forma kojarzy się nam częściej z teatrem, operą itd. Filmy są jednak różne, znajdziemy te lekkie, zabawne, ale i trudniejsze, które wymagają od nas dużo większej uwagi, poruszają naprawdę ważną tematykę.

Możemy spotkać się ze znajomymi. Co prawda w kinie nie można rozmawiać, ale jeśli połączymy taki wyjazd z jakąś kolacją na mieście, albo kawą to będzie naprawdę miłe spotkanie.

My już od jakiegoś czasu zastanawiamy się nad zakupem Cinema City Unlimited. To koszt 42zł miesięcznie, a możecie chodzić do kina bez ograniczeń, czyli zwraca Wam się już przy 2 wyjściach miesięcznie. Posiadacie taką kartę? Ja myślę, że nas zmotywowałoby to do częstszego chodzenia do kina, a dzięki temu byłabym bardziej zrelaksowana.

A na co warto w najbliższym czasie wybrać się do kina? Dla każdego znajdzie się jakiś seans, zobaczcie sami.

Znalezione obrazy dla zapytania to tylko koniec świata filmZnalezione obrazy dla zapytania sztuka kochania filmZnalezione obrazy dla zapytania balerina bajka

Znalezione obrazy dla zapytania konwój film

Znalezione obrazy dla zapytania la la land film

 

Z wykształcenia kulturoznawca – menedżer kultury i ...masażystka. Zawodowo specjalista ds. marketingu i social media, a w niedługiej przyszłości także pedagog. Uważa, że człowiek uczy się przez całe życie, dlatego stale podejmuje nowe wyzwania i łączy ze sobą na pozór dziwne pasje. Lubi książki, koncerty i eventy plenerowe. Wielka miłośniczka podróży, niepoprawna optymistka i nowoczesna żona.

Zostaw komentarz

Twòj adres email nie będzie opublikowany.


*


Facebook User Timeline

Close