Angielskie śniadanie w wersji polskiego obiadu

Był taki czas, kiedy w ogóle nie jadałam śniadań. Teraz zdarza mi się to częściej, chociaż czasem o tym zapominam i kawa wystarcza. Jednak jeżeli już jem śniadanie, to staram się, aby było ono lekkie. Kanapka z warzywami, sałatka, jogurt z owocami lub koktajl – to moje standardowe wybory. Skąd więc pomysł na angielskie śniadanie?

 

Czasami zdarza się, że mam ochotę zjeść coś mniej zdrowego. Tak było ostatnio, kiedy stwierdziłam, że angielskie śniadanie to dobry wybór.. na obiad!

 

Na talerzu znalazły się takie smakołyki jak:

– boczek surowy, marynowany i później grillowany,

– frankfurterki,

– jajko sadzone,

– cukinia grillowana,

– fasolka czerwona, konserwowa zapiekana z serem żółtym,

– pomidorki koktajlowe,

– czerwona cebulka,

– papryka świeża żółta i czerwona,

– papryczki ostre faszerowane fetą.

Była to wersja angielskiego śniadania w spolszczeniu, jednak bardzo smaczna. Więc jeżeli nie macie pomysłu na obiad, to polecam Wam takie połączenie. Przygotowanie wszystkiego zajmuje 15-20 minut.

A Wy jakie pomysły zagraniczne najczęściej przemycacie do swojej kuchni? Co lubicie najbardziej?

 

Z wykształcenia kulturoznawca – menedżer kultury, nauczyciel. Zawodowo menadżer branży rozrywkowej, copywriter i specjalista ds. marketingu i social media, a weekendowo nauczyciel. Uważa, że człowiek uczy się przez całe życie, dlatego stale podejmuje nowe wyzwania i łączy ze sobą na pozór dziwne pasje. Lubi książki, koncerty i eventy plenerowe. Wielka miłośniczka podróży, niepoprawna optymistka i nowoczesna żona.

12 Comments Posted

    • Myślę, że na dłuższą metę ja też nie zagrzałabym tam miejsca 🙂 W kwestii kulinarnej zdecydowanie wygrywa u mnie Grecja i Hiszpania! 🙂

  1. Śniadanie angielskie, ho ho 😉 niezła uczta 🙂 jeśli chodzi o śniadania to włoskie ulubione 🙂

    • Co z włoskiego poleciłabyś najbardziej? Kusi nas wyjazd do Wenecji więc lepiej wcześniej wiedzieć 🙂

  2. Ja lubię sushi, więc dość często robię je w domu, podobnie jak pizzę, która uwielbiają moi domownicy. Najczęściej jednak jestem wierna polskiej kuchni, tylko przygotowuję ją bardziej w wersji „fit”?

Zostaw komentarz

Twòj adres email nie będzie opublikowany.


*


Facebook User Timeline

Close