Filmy na Wielkanoc 2017

Święta to czas, który powinniśmy spędzać z bliskimi. Na co dzień jesteśmy zapracowani, brak nam czasu na rozmowę, na zwykłe posiedzenie razem na kanapie. Święta to także doskonały czas, aby oglądać razem filmy – zwłaszcza te dobre.

Przygotowałam dla Was zestawienie filmów, które ja chętnie obejrzałabym jeszcze raz. Takie, które dają do myślenia – doskonałe właśnie na ten wielkanocny czas. Żeby nie zdradzać szczegółów i psuć Wam seansu nakreślam bardzo ogólną tematykę.

 

NIETYKALNI

Filmy na Wielkanoc 2017 Krzykliwa Maruda

To prawdziwa klasyka. Historia osoby niepełnosprawnej i opiekuna. Ja oglądałam film już kilka razy. Zmusza do myślenia. Może warto zastanowić się, co my byśmy zrobili, gdybyśmy musieli nagle przewartościować cały nasz świat. Czy cieszylibyśmy się tym, co zostało?

 

SŁUŻĄCE

Filmy na Wielkanoc 2017 Krzykliwa Maruda

Kolejny z moich ulubionych filmów do myślenia. Historia czarnoskórych służących, które skazane są od urodzenia na ciężki los. Znajdziecie w nim wszystko: śmiech, łzy, mądrość. Jeżeli obejrzycie pierwszych kilka minut, to wciągniecie się i nawet nie zauważycie, kiedy cały film minie.

 

 

ZANIM SIĘ POJAWIŁEŚ

Filmy na Wielkanoc 2017 Krzykliwa Maruda

Na początku podchodziłam do niego trochę z dystansem… ale po kilkunastu minutach porwał moje serce. Miłosna historia chłopaka po wypadku i dziewczyny, która za wszelką cenę stara się utrzymać go przy życiu. Łzy gwarantowane!

 

 

CUDA Z NIEBA

Filmy na Wielkanoc 2017 Krzykliwa Maruda

To film, który opowiada o tym, że niebo istnieje. Mała dziewczynka na skutek nieszczęśliwego wypadku traci przytomność i zaczyna wędrówkę, gdzie spotyka Jezusa.

 

 

ŚWIATŁO MIĘDZY OCEANAMI

Filmy na Wielkanoc 2017 Krzykliwa Maruda

Niezwykła historia latarnika i jego żony, którzy usilnie, ale bezskutecznie starają się o potomstwo. Kiedy tracą nadzieję, nagle pojawia się światełko w tunelu … do brzegu dobija łódka, na której znajduje się niemowlę.

Życzę Wam spokojnego czasu świątecznego. Pięknych chwil z bliskimi.
Odpoczynku od codziennego biegu. A jeżeli wybierzecie któryś film – miłego seansu!

 

 

Zdjęcia wykorzystane we wpisie pochodzą ze strony FILMWEB
Z wykształcenia kulturoznawca – menedżer kultury i ...masażystka. Zawodowo specjalista ds. marketingu i social media, a w niedługiej przyszłości także pedagog. Uważa, że człowiek uczy się przez całe życie, dlatego stale podejmuje nowe wyzwania i łączy ze sobą na pozór dziwne pasje. Lubi książki, koncerty i eventy plenerowe. Wielka miłośniczka podróży, niepoprawna optymistka i nowoczesna żona.

6 Comments Posted

Zostaw komentarz

Twòj adres email nie będzie opublikowany.


*


Facebook User Timeline

Close