Zaczarowany świat - oceanarium w walencji krzykliwa maruda

Zaczarowany świat – Oceanarium w Walencji

Czas na podróż do magicznego świata. Jeżeli kiedykolwiek będziecie mieli możliwość wybrania się do jakiegokolwiek Oceanarium, to bardzo Wam polecam skorzystać z tej okazji. Ja początkowo zachowywałam dystans, ale to, co zobaczyłam, zupełnie mnie zaskoczyło.

Nam udało się odwiedzić jedno z najwspanialszych Oceanariów na świecie, w Hiszpanii – dokładniej w Walencji. Jest ono częścią Miasteczka Sztuki i Nauki. Mogliśmy tam podziwiać ekosystemy Arktyki i Antarktyki, Morza Śródziemnego, Morza Czerwonego, mórz tropikalnych, ale także wód klimatu umiarkowanego.

Nie muszę chyba mówić, że po raz pierwszy miałam okazję zobaczyć delfiny, rekiny, lwy morskie i wiele, wiele innych zwierząt, o których istnieniu nie miałam pojęcia.

Na zwiedzanie tego Oceanarium trzeba poświęcić praktycznie cały dzień, żeby wszystko zobaczyć. Warto wybrać się także na pokaz delfinów, który zrobił na mnie oszałamiające wrażenie.

Bilet wstępu kosztuje ok. 40-45 Euro – o ile dobrze pamiętam. Jest to cena niewielka w stosunku do tego, co można zobaczyć w środku – musicie mi wierzyć na słowo… lub zobaczcie nasze zdjęcia.

Zaczarowany świat - oceanarium w walencji krzykliwa maruda Zaczarowany świat - oceanarium w walencji krzykliwa maruda Zaczarowany świat - oceanarium w walencji krzykliwa maruda Zaczarowany świat - oceanarium w walencji krzykliwa maruda Zaczarowany świat - oceanarium w walencji krzykliwa maruda Zaczarowany świat - oceanarium w walencji krzykliwa maruda Zaczarowany świat - oceanarium w walencji krzykliwa maruda Zaczarowany świat - oceanarium w walencji krzykliwa maruda Zaczarowany świat - oceanarium w walencji krzykliwa maruda Zaczarowany świat - oceanarium w walencji krzykliwa maruda Zaczarowany świat - oceanarium w walencji krzykliwa maruda Zaczarowany świat - oceanarium w walencji krzykliwa maruda Zaczarowany świat - oceanarium w walencji krzykliwa maruda Zaczarowany świat - oceanarium w walencji krzykliwa maruda Zaczarowany świat - oceanarium w walencji krzykliwa maruda Zaczarowany świat - oceanarium w walencji krzykliwa maruda Zaczarowany świat - oceanarium w walencji krzykliwa maruda Zaczarowany świat - oceanarium w walencji krzykliwa maruda Zaczarowany świat - oceanarium w walencji krzykliwa maruda Zaczarowany świat - oceanarium w walencji krzykliwa maruda Zaczarowany świat - oceanarium w walencji krzykliwa maruda Zaczarowany świat - oceanarium w walencji krzykliwa maruda Zaczarowany świat - oceanarium w walencji krzykliwa maruda Zaczarowany świat - oceanarium w walencji krzykliwa maruda Zaczarowany świat - oceanarium w walencji krzykliwa maruda Zaczarowany świat - oceanarium w walencji krzykliwa maruda Zaczarowany świat - oceanarium w walencji krzykliwa maruda Zaczarowany świat - oceanarium w walencji krzykliwa maruda

A czy Wam udało się zwiedzić jakieś Oceanarium? Jak Wasze wrażenia?

 

Z wykształcenia kulturoznawca – menedżer kultury i ...masażystka. Zawodowo specjalista ds. marketingu i social media, a w niedługiej przyszłości także pedagog. Uważa, że człowiek uczy się przez całe życie, dlatego stale podejmuje nowe wyzwania i łączy ze sobą na pozór dziwne pasje. Lubi książki, koncerty i eventy plenerowe. Wielka miłośniczka podróży, niepoprawna optymistka i nowoczesna żona.

16 Comments Posted

  1. Ja na ten moment byłem w dwóch w Polsce (nie będę zdradzać gdzie – antyreklama) ale widać zdecydowaną różnicę. Dzielą nas lata świetlne od tego aby zaprezentować to co najlepsze w przyrodzie w odpowiedni sposób. Mam nadzieję, że kiedyś „wyląduję” chociaż w jakimś zbliżonym oceanarium do tego, które prezentujesz 🙂

Zostaw komentarz

Twòj adres email nie będzie opublikowany.


*


Facebook User Timeline

Close