krzykliwa maruda nie wstydze sie byc kobieta

Każdy chce żyć!

Mało sypiasz, w pośpiechu robisz zakupy w pobliskim sklepie, biegniesz na wywiadówkę do dziecka. Wracasz do domu – szybki obiad, zapłacenie rachunków. Kąpiel i ulubiony serial w TV. A może spędzasz czas ze swoimi wnukami, pięknie prasujesz im ubranka, pomagasz synowej w prowadzeniu domu. Masz tak wiele na głowie, że ciężko zadbać Ci o siebie.

krzykliwa maruda nie wstydze sie byc kobieta

Wbrew pozorom nie mam zamiaru Cię straszyć czytelniczko. Dzisiejszy post jest jednak inny, poważny. Jest podsumowaniem akcji NIE WSTYDZĘ SIĘ BYĆ KOBIETĄ. Akcji, która w nasze życie ma wnieść świadomość i zadbanie o samą siebie, a także kobiety najbliższe naszemu sercu.

Wiele kobiet w wieku 25-29 lat rodzi dzieci. Wiele innych w tym samym wieku narażonych jest na nowotwór szyjki macicy. Wiesz, co może wpłynąć na chorobę? Zbyt wczesne rozpoczęcie współczucia płciowego, duża liczba partnerów, wieloletnie stosowanie hormonalnych leków antykoncepcyjnych, dieta uboga w antyoksydanty, a nawet palenie papierosów. To tylko niektóre z czynników wpływających na Twoje zdrowie.

Pewnie pomyślisz, że jeżeli zachorujesz to i tak nie ma odwrotu, żebyś została wyleczona. Czy wiesz, że regularne badania cytologiczne i wczesne wykrycie nieprawidłowych komórek sprawiają, że możesz całkowicie pozbyć się choroby? W tym przypadku rak jest uleczalny. Zwykła cytologia wykonywana regularnie może Cię uratować (pamiętaj, aby badanie wykonywane było przez lekarza, nie pielęgniarkę – przy użyciu specjalnej szpatułki).

Wiele kobiet w wieku 45-49 lat zostaje babcią. Wiele innych w tym samym wieku narażonych jest na nowotwór szyjki macicy. To wiek, w którym dbanie o sprawy intymne w naszym kraju odchodzi na drugi plan.

Kiedy zauważamy u siebie gorączkę, cierpimy z powodu zatok, czy bólu zęba to udajemy się do lekarza. Tutaj nic nas nie boli – po co więc badania?

Lekarze podkreślają, że do 30 roku życia kobieta powinna wykonywać cytologię raz na rok lub dwa lata. Po 30 roku życia może takie badanie wykonywać raz na 3 lata. 30 minut w ciągu 2 lat dla siebie samej, dla własnego zdrowia – to tak niewiele!

Czy wiesz, że gdyby każda kobieta przestrzegała powyższej zasady, to w Polsce śmiertelność z powodu raka szyjki macicy mogłaby się zmniejszyć nawet o 40%?

Nowotwór rozwija się od 5 do 10 lat. To cała wieczność w porównaniu do 30 minut, które musisz poświecić dla siebie lub dla kogoś najbliższego. Wybierz się na badanie razem ze sobą mamą, córką, teściową, koleżanką z pracy. Zadbajcie o siebie wzajemnie.

krzykliwa maruda - prezenty na dzień matki nie_wstydze_sie_byc_kobieta

Organizatorka akcji – MyNaSwoim.pl

Grafika akcji – Rudoroz.pl

Z wykształcenia kulturoznawca – menedżer kultury, nauczyciel. Zawodowo menadżer branży rozrywkowej, copywriter i specjalista ds. marketingu i social media, a weekendowo nauczyciel. Uważa, że człowiek uczy się przez całe życie, dlatego stale podejmuje nowe wyzwania i łączy ze sobą na pozór dziwne pasje. Lubi książki, koncerty i eventy plenerowe. Wielka miłośniczka podróży, niepoprawna optymistka i nowoczesna żona.

7 Comments Posted

  1. Właśnie to jest przerażające- tyle mówi się o tych badaniach, a zaciągnąć tak wiele kobiet na te badania graniczy z cudem. 🙁 A potem jest już za późno… Badajmy się i dbajmy o siebie tak jak o nasze dzieci! Bez nas będzie im ciężko…

  2. Ważna akcja!!! Aby docenić nasze zdrowie i życie – polecam książkę „Zatrzymać dzień”. Każdy powinien być świadomy jak cenne jest nasze zdrowie. Pozdrawiam

  3. Ciekawy artykuł. A może ktoś chce wiedzieć, co robić, żeby fajnie żyć? Polecam książkę: Zatrzymać dzień – niezwykle pozytywna, przywraca wiarę w ludzi i pokazuje to, co w życiu najważniejsze! 🙂

Zostaw komentarz

Twòj adres email nie będzie opublikowany.


*


Facebook User Timeline

Close