Obrazy do pokoju dziecka – dekoracja, która ma znaczenie krzykliwa maruda

Obrazy do pokoju dziecka – dekoracja, która ma znaczenie

Dlaczego już najmłodszym dzieciom czytamy bajki na dobranoc i kupujemy zabawki z atestami zatwierdzone przez specjalistów i psychologów dziecięcych? Bo zależy nam, aby nasz maluch miał nie tylko wszystko, co najlepsze, ale przede wszystkim, aby miał doskonałe warunki do rozwoju. Właśnie dlatego warto zadbać o właściwą aranżację pokoju, w którym nasza pociecha spędza najwięcej czasu.

Obrazy do pokoju dziecka – dekoracja, która ma znaczenie krzykliwa maruda

 

Dekoracja nie tylko piękna, ale i praktyczna

Większość z nas uwielbia różnego rodzaju bibeloty i ozdoby w postaci figurek, świeczników czy dekoracyjnych ramek, które sprawiają, że aranżacja wnętrza staje się nie tylko bardziej przytulna, ale także miła dla oka. Najlepiej jednak, gdy wybierane przez nas dekoracje do domu są nie tylko piękne, ale również użyteczne. Dzięki temu mamy pewność, że ozdoba szybko nam się nie znudzi. Zamiast figurki lepiej więc wybrać ozdobną podpórkę do książek, a zamiast ozdobnej świeczki latarenkę z podgrzewaczem, którą możemy zawiesić zarówno w domu, jak i ogrodzie. Podobną zasadą powinniśmy się także kierować aranżując przestrzeń naszego malucha. Jeśli szukasz ciekawej ozdoby, doskonałym pomysłem są obrazy do pokoju dziecka, jednak ich wybór nie powinien być przypadkowy, ani podyktowany tylko estetycznymi względami.

Delikatne pastele vs. wyraziste kontrasty

Jeśli w najbliższej przyszłości czeka Cię aranżacja pokoju noworodka z pewnością przejrzałaś już wszystkie najmodniejsze trendy i najciekawsze stylizacje, jakie można znaleźć w Internecie. Wśród przeważającej większości propozycji dominują delikatne, pastelowe odcienie: pudrowe róże, błękity, kremy i beże. Tymczasem warto wiedzieć, że maluch przez kilka pierwszych miesięcy postrzega rzeczywistość zupełnie inaczej niż my. Jego zmysł wzorku dopiero się kształtuje, dlatego jest w stanie dojrzeć jedynie wyraziste, kontrastujące ze sobą zestawienia barw takie jak biel i czerń lub czerń i czerwień. Zastanawiając się więc nad tym, jakie obrazy do pokoju dziecka wybrać, warto poszukać wzorów inspirowanych książeczkami kontrastowymi. Nie bójmy się, że w pokoju będzie smutno i poważnie. Pokój wciąż może być barwny i radosny, ponieważ obraz będzie jedynie dodatkiem. Za to dodatkiem, który pomoże naszemu maluchowi rozwijać wzrok i poznawać najbliższe otoczenie.

 

Obrazy do pokoju dziecka – dekoracja, która ma znaczenie krzykliwa maruda

redro.pl/obrazy/przeznaczenia/do-pokoju-dziecka/

Zamiast bohaterów z bajki – bajeczna mapa świata

Rodzicom nieco większych maluchów proponujemy obrazy do pokoju dziecięcego o delikatnie dydaktycznym charakterze. Brzmi poważnie? Tak, ale tylko z pozoru. Mowa bowiem o wzorach, które przedstawiają mapę świata, inną jednak od tej, jaką możemy znaleźć w szkolnych salach do nauki geografii. Zamiast specjalistycznych nazw, dopływów rzek czy łańcuchów górskich, na kontynentach znajdują się tylko rysunkowe wizerunki zwierzaków typowych dla danego obszaru. Te niezwykle piękne obrazy do pokoju dziecka będą także doskonałym pretekstem, by porozmawiać z naszą pociechą o świecie i przyrodzie, a także zwierzakach, które większość maluchów po prostu uwielbia. Jest to znakomita alternatywa dla wzorów przedstawiających bohaterów z kreskówek. Po pierwsze, dzięki niej nasze dziecko może nauczyć się czegoś interesującego i rozwijać tym samym swoje pasje, a po drugie, ulubieni bohaterowie dzieci bardzo szybko się zmieniają, dlatego istnieje duże ryzyko, że taki obraz po kilku tygodniach wymagałby aktualizacji.

Obrazy do pokoju dziecka – dekoracja, która ma znaczenie krzykliwa maruda

redro.pl/obrazy/

Uniwersalne wzory zamiast banalnych motywów

Przyjęło się, że pokój dziewczynki malujemy na różowo i ozdabiamy podobiznami księżniczek, jednorożców czy słodkich kotków. Pokój chłopca jest z kolei niebieski i dominują w nim superbohaterowie, wyścigowe samochody lub piłkarskie motywy. I jeśli nasze dziecko rzeczywiście kocha księżniczki lub interesuje się motoryzacją, to nie ma nic złego w takim wystroju wnętrza. Nie powinniśmy jednak ślepo podążać utartymi szlakami. Zamiast dekoracji, która może i jest sprawdzona, ale jednocześnie nudne i banalna, lepiej postawić na obrazy do pokoju dziecięcego z kolorowymi deseniami. Mogą to być barwne groszki, pionowe paski, neonowe zygzaki lub geometryczne wzory przypominające wnętrze kalejdoskopu. Abstrakcyjne i barwne przedstawienia są pomysłem nie tylko na ponadczasową dekorację wnętrza, ale także świetnym sposobem na rozwijanie kreatywnego myślenia u dzieci.

Zastanawiając się na tym, w jaki sposób udekorować pokój malucha, warto szukać ciekawych i twórczych rozwiązań. Przez kilka pierwszych lat to właśnie jego pokój jest miejscem, w którym spędza najwięcej czasu. Przemyślana dekoracja będzie nie tylko ozdobą, ale także pretekstem do rozwoju, nauki i poznawania świata. Obrazy do pokoju dziecka nie muszą być ani nudne, ani infantylne, a ich wybór zależy tylko i wyłącznie od naszej pomysłowości!

 

Z wykształcenia kulturoznawca – menedżer kultury, nauczyciel. Zawodowo menadżer branży rozrywkowej, copywriter i specjalista ds. marketingu i social media, a weekendowo nauczyciel. Uważa, że człowiek uczy się przez całe życie, dlatego stale podejmuje nowe wyzwania i łączy ze sobą na pozór dziwne pasje. Lubi książki, koncerty i eventy plenerowe. Wielka miłośniczka podróży, niepoprawna optymistka i nowoczesna żona.

5 Comments Posted

  1. Jednocześnie trochę mnie to bawi, a trochę zastanawia. Nie pamiętam, żebym miała specjalnie urządzony pokoik – mieliśmy małą sypialnię, gdzie oprócz szafy, łóżka rodziców i dziecięcego łóżeczka nie mieściło się nic. Cały czas spędzało się praktycznie w innych częściach domu, które nie były urządzone ‚pod dziecko’, przynajmniej jeśli chodzi o wystrój. I żyję, nie mam poczucia, że przez to czegoś mi brakuje. Dlatego się zastanawiam nad sensem urządzania pokoi specjalnie pod noworodka, który za moment dorośnie i nagle trzeba będzie pokój całkowicie odremontować… Rozumiem łóżeczko, kilka zabawek, ale cały pokój? Wydaje mi się, że wtedy więź z rodzicami czy rodzeństwem maleje.

Zostaw komentarz

Twòj adres email nie będzie opublikowany.


*


Facebook User Timeline

Close