Wakacje Last Minute

Ledwo wróciliśmy z nad morza, a już planujemy kolejny urlop. Tylko na razie jest to wielka niewiadoma, bo sądząc po tym, co ustaliliśmy do tej pory – wycieczkę kupimy na ostatni moment, dzień lub dwa przed wylotem.

Weekend nad morzem, chociaż pracowity ze względu na mój udział w konferencji See Bloggers był jednak udany. Udało nam się trochę naładować akumulatory, odpocząć od codziennych obowiązków, których ostatnio nam nie brakuje. W sierpniu jednak już od dawna planujemy prawdziwy urlop, głównie ze względu na urlop męża. Sprawa trochę pokomplikowała się przez moją zmianę pracy… ale mam nadzieję, że i ta kwestia jest do załatwienia.

Kwestia wyboru miejsca naszego urlopu jest o tyle problematyczna, że w sierpniu wycieczki są chyba jednymi z najdroższych. Pilne sprawy do załatwienia na „już” wcale nam w tym planowaniu urlopu nie pomagają, bo nie mamy czasu na to, żeby samemu wyszukiwać loty, hotele itd (mimo, że prawie zawsze tak robiliśmy). Chcemy kupić gotową wycieczkę z biura podróży, chociaż w wolnych chwilach przeglądam jeszcze okazje w sieci – liczę na to, że może jednak uda mi się zorganizować coś na własną rękę.

 

Jeżeli biuro podróży, to jaki kierunek?

W terminie, w którym możemy pozwolić sobie na wakacje, dominują wycieczki do Turcji, Bułgarii, Tunezji, czy na Kretę lub Rodos. Ja jestem najbardziej nastawiona na Tunezję pomimo tego, że wiele osób twierdzi, że to nieodpowiedzialne. Niebezpiecznie jest wszędzie, zginąć mogę nawet w Krakowie. Zwracam uwagę na najbezpieczniejsze resorty, dodatkowe ubezpieczenie, opinię biura podróży. No i oczywiście zwracam uwagę na to, co mnie interesuje i co zawiera sama oferta.

wakacje last minute krzykliwa maruda

Postawić na swoje doświadczenie?

Cały czas jednak kusi mnie, żeby zorganizować wyjazd samemu. Robiłam to tyle razy, że nie powinnam mieć żadnego problemu. Z tym że najdalsza podróż, jaką tak organizowałam, miała punkt docelowy w Finlandii. Tym razem marzyłoby mi się coś cieplejszego. Jaki kierunek wchodzi w grę, w przypadku samodzielne organizowanego wyjazdu? Gran Canaria, Teneryfa lub Malta – problemem jest tylko kombinacja z biletami lotniczymi, żeby wszystko dopasować i zgrać ze sobą. A może Chorwacja samochodem?

wakacje last minute krzykliwa maruda

wakacje last minute krzykliwa maruda

Zawsze zwracam uwagę na opinię innych osób dlatego tym razem pytanie do Was. Byliście kiedyś w Tunezji – głównie chodzi mi o dwa rejony: Hammamet i Monastir. A może możecie mi powiedzieć coś na temat Turcji i okolicy Marmaris? Bo jednak chyba te trzy kierunki są w tym roku najpewniejsze. Piszcie – chętnie przyjmę wszystkie Wasze wskazówki!

 

 

Z wykształcenia kulturoznawca – menedżer kultury, nauczyciel. Zawodowo menadżer branży rozrywkowej, copywriter i specjalista ds. marketingu i social media, a weekendowo nauczyciel. Uważa, że człowiek uczy się przez całe życie, dlatego stale podejmuje nowe wyzwania i łączy ze sobą na pozór dziwne pasje. Lubi książki, koncerty i eventy plenerowe. Wielka miłośniczka podróży, niepoprawna optymistka i nowoczesna żona.

8 Comments Posted

  1. Nie wypowiem się na temat Turcji ani Tunezji, bo nigdy tam nie byłam. Polecę Ci jednak Teneryfę, bo jest wspaniała i na spokojnie zwiedzisz ją spokojnie w tydzień (ja w tym roku zwiedziłam ją w ciągu 3 dni). Samoloty z Krakowa latają w czwartki i niedziele z tego co pamiętam. Nie ma się co bać załatwiania wszystkiego na własną rękę 🙂 Jedyne co musisz zorganizować to tak naprawdę przelot, nocleg i wynajem auta (polecam). Reszta to same przyjemności.

  2. Gdybym nie miała dzieci, spokojnie zdecydowałambym się na kraje arabskie, jednak z dwójką maluchów wolę bardziej bezpieczne kurorty. Kiedyś byłam w Turcji, ale w Alanyi więc chyba niewiele pomogę. Życzę udanego wypoczynku.

  3. W Tunezji nigdy nie byłam, ale za też mam podobne plany, dokładnie za tydzień jadę na urlop last minute bo jeszcze nic nie mam zaplanowanego. Zobaczymy gdzie mnie poniesie 🙂

    • Tunezję jednak Pani w biurze podróży stanowczo odradziła – podobno teraz jest tam groźniej niż w Egipcie. Wybór padł na Turcję Bodrum + wycieczkę na Rodos 🙂

Zostaw komentarz

Twòj adres email nie będzie opublikowany.


*


Facebook User Timeline

Close