Każdy z nas jest inny… i wyjątkowy

Każdy z nas jest inny… i wyjątkowy

Różnimy się od siebie. Wyglądem, charakterem, zachowaniem, mimiką, gestykulacją. Czasem te różnice są wielkości ziarnka piasku, czasem są ogromne jak ocean. Nie oznacza to jednak, że ktoś z tego tłumu społeczeństwa jest lepszy, a ktoś gorszy. Każdy z nas jest wyjątkowy. Pewnie nie raz zdarzyło Ci się powiedzieć lub pomyśleć, że chciałbyś z kimś zamienić się rolami. Może ktoś podobnie pomyślał o Tobie. Zastanawiałeś się kiedyś, co cenisz w sobie najbardziej? Na pewno jest coś, co Ci się w sobie podoba – spróbuj policzyć ze mną do ośmiu.

„Każdy z nas jest wyjątkowy.

Każdy z nas zasługuje na coś wyjątkowego.”

 

Oczy
Zaczynając od wyglądu zewnętrznego – zawsze podobały mi się moje oczy. Mimo tego, że jedno jest trochę większe od drugiego – co pewnie dostrzegam tylko ja. Podoba mi się to, że są duże i mają naprawdę ładny kolor.

Włosy
Tutaj bywa różnie, bo czasem są naprawdę niesforne. Jednak kiedy idę do fryzjera, to zawsze słyszę głosy zachwytu jak grube i gęste są moje włosy. To fakt – nie muszę przejmować się, że kilka z nich mi wypadnie, pozostawiają też duże pole do popisu, jeżeli chodzi o upięcia okolicznościowe – nawet jeżeli są krótkie (jak teraz).

Nos
To może wydawać się dziwne i w sumie zawsze sama zastanawiałam się, dlaczego akurat nos jest częścią, która mi się we mnie podoba. Jest lekko krzywy po wielu przejściach dzieciństwa. Lekki katar w nosie sprawia, że od razu łapię zatoki. Jakby nie patrzeć jest mały, lekko perkaty, ale dobrze wygląda na zdjęciach – czujemy się ze sobą doskonale.

Każdy z nas jest inny… i wyjątkowy

Niezależność i ambicja
Tu zaczyna się nieco poważniej. Te dwie cechy, które w moim przypadku wydają się nierozłączne, są chyba tymi, które cenie w sobie najbardziej. Wiem, że radzę sobie w wielu sytuacjach sama. Nawet jeżeli muszę nad czymś dłużej posiedzieć, to nie zawracam komuś niepotrzebnie głowy. Lubię decydować o swoim losie, nie czekam, aż dostanę coś za darmo. Jestem zdeterminowana na realizację wyznaczonych sobie celów.

Ciekawość
Jestem trochę ciekawska – lubię być zorientowana w sytuacjach, które dzieją się wokół mniej. Bardziej jednak chyba jestem ciekawa świata. To właśnie ta cecha pcha mnie w stronę podróży, odkrywania tego, co nieznane. Ciekawość pozwala mi w pewien sposób spełniać swoje marzenia.

Każdy z nas jest inny… i wyjątkowy

Komunikatywność
Mam wrażenie, że potrafię jasno i precyzyjnie się wyrażać. Dotyczy to zarówno tego, co mówię, jak i tego , co piszę. Dobrze dogaduję się z innymi i raczej jestem też dobrym słuchaczem. Wydaje mi się, że komunikatywność to ważna cecha we współczesnym świecie.

Pracowitość
Często powtarzam, że jestem pracoholikiem. Mówię to pół żartem, pół serio, ale na pewno jest w tym stwierdzeniu wiele prawdy. Rzadko kiedy się nudzę – zawsze znajduję sobie jakieś dodatkowe zajęcie. Lubię ciągle czymś się zajmować – świadczy o tym chociażby fakt, że kończę już kolejne, trzecie studia i jeszcze nie jestem pewna, czy na tym koniec.

Przedsiębiorczość
Nad ostatnią cechą musiałam zastanowić się nieco dłużej. W przypadku przedsiębiorczości można mówić o kilku cechach złączonych w jedną całość. Jest to umiejętność wykorzystywania pomysłów – wcielanie ich w życie. Poza tym dopasowanie się do zmieniających się warunków, ciągłe dążenie do rozwoju i do osiągnięcia sukcesu – zawodowego i osobistego. Jest to zdecydowanie coś, czego mam świadomość i co w sobie lubię.

Każdy z nas jest inny… i wyjątkowy

Teraz czas na Was – podejmijcie wyzwanie i policzcie do ośmiu. Co w sobie lubicie?

 

Wpis powstał w ramach akcji #umiem_liczyc_do_8, której celem jest pozytywne spojrzenie na siebie! Zewsząd dobiega nas hejt i krytyka przez co zapominamy o tym co dobre. Zmieńmy to! spójrzmy na siebie łaskawszym okiem i pogadajmy o tym co w nas dobre.

 

 

Z wykształcenia kulturoznawca – menedżer kultury i ...masażystka. Zawodowo specjalista ds. marketingu i social media, a w niedługiej przyszłości także pedagog. Uważa, że człowiek uczy się przez całe życie, dlatego stale podejmuje nowe wyzwania i łączy ze sobą na pozór dziwne pasje. Lubi książki, koncerty i eventy plenerowe. Wielka miłośniczka podróży, niepoprawna optymistka i nowoczesna żona.

14 Comments Posted

  1. Jednym słowem super z Ciebie babka :). Ja wychodzę z takiego założenia, że jak raz na dzień sama się nie pochwalę ….. to pewnie nikt inny tego nie zrobi. Ściskam Cię mocno pozytywna Kobieto

    • Ojejku, dziękuję – chyba się rumienię 🙂 Powiem Ci, że ja tak na początku trochę sceptycznie podchodziłam do tego żeby wymieniać swoje zalety ale kurczę – no po co ukrywać to, co w nas fajne i co nam samym się podoba 🙂

  2. Trudno się pisze o takich rzeczach. Wrodzona skromność nie pozwala mi chwalić się sobą 🙂 Choć wiem jedno. Cholernie jestem ambitna i pracowita 🙂 To mnie czasem gubi i frustruje.

Zostaw komentarz

Twòj adres email nie będzie opublikowany.


*


Facebook User Timeline

Close