Nowy Rok – Nowa Ja …czyli kilka słów o postanowieniach

Nowy Rok – Nowa Ja …czyli kilka słów o postanowieniach

Warto wyznaczać sobie w życiu nowe cele. Dobrze, kiedy chcemy osiągać coraz to więcej i odnosić sukcesy w dziedzinach, które są dla nas ważne. Nowy Rok wydaje się dobrym czasem dla postanowień – jednak pod pewnymi warunkami. Przede wszystkim nasze cele i postanowienia muszą być realne i nie mogą przysłonić codziennego funkcjonowania. Chcecie wiedzieć na co ja stawiam w 2018 roku?

1. Poświęcę więcej czasu blogowi i zadbam o swoje social media

Ostatnie miesiące roku były bardzo intensywne w związku z czym ja byłam bardziej zmęczona i trzeba to przyznać otwarcie „nie chciało mi się”. Nadchodzi jednak nowy czas – wierzę w moją mobilizację i to, że przynajmniej raz w tygodniu uda mi się zabrać Was w mój świat, bo bardzo to lubię.

2. Postawię na jeszcze większą edukację

Pisałam kiedyś, że zawód nauczyciela sprawia mi ogromną przyjemność. W kwestii swojej edukacji też nie powiedziałam jeszcze stop. Podobno dobry nauczyciel to taki, który rozwija się przez całe życie, inwestuje w szkolenia, zdobywa wiedzę – dopasowuje się do zmieniających się czasów. Tym razem stawiam na poszerzenie swojej wiedzy w zakresie młodszych dzieciaków. Co z tego wyjdzie? Czas pokaże.

Nowy Rok – Nowa Ja …czyli kilka słów o postanowieniach
3. Znajdę więcej czasu dla przyjaciół i znajomych

Relacje w naszym życiu są bardzo ważne. Czasem dzieli nas dosłownie kilka bloków a tak trudno znaleźć dla siebie czas. To koniecznie trzeba poprawić.

4. Zadbam o dodatkową ścieżkę kariery

Jak może niektórzy wiedzą, od wielu lat pracuję jako Copywriter – czasem bardziej, czasem mniej. Jest to jednak dodatkowa ścieżka kariery, która wpływa na finanse naszej rodziny i sprawia mi także przyjemność. Chciałabym pisać więcej o tym, co mnie naprawdę interesuję. Już podjęłam kilka fajnych projektów z dziedzin, w których jestem ekspertem. Chciałabym zadbać o to, aby takich zleceń było więcej. No i oczywiście tutaj także stawiam na rozwój – pracuję nad swoim stylem.

Nowy Rok – Nowa Ja …czyli kilka słów o postanowieniach

5. Zacznę poświęcać więcej uwagi swojemu zdrowiu

W naszym życiu chyba najważniejsze jest zdrowie. Końcem roku nie było z nim u mnie najlepiej. Dlatego właśnie chcę zainwestować w badania kontrolne, zwrócić uwagę na to, co jemy. Mam też plany, by zacząć się trochę ruszać, bo jak to mówią „w zdrowym ciele – zdrowy duch”.

6. Będę planowała lepiej domowy budżet

W momencie, kiedy wynajmujemy mieszkanie, płacimy za studia i mamy jeszcze kilka innych zobowiązań finansowych – z budżetem domowym bywa różnie. Chciałabym stać się finansowym ninja i trochę to ogarnąć, żeby czuć się bezpieczniej, bo jednak finanse dają swego rodzaju pewność. Tak więc w tym roku stawiam na plan wydatków i zysków.

Nowy Rok – Nowa Ja …czyli kilka słów o postanowieniach

7. Będę się mniej stresowała i więcej uśmiechała

Jestem człowiekiem, który potrafi działać racjonalnie nawet w stresujących sytuacjach. Staram się nie dawać po sobie znać, kiedy coś mnie trapi. Niestety takie chowanie w sobie stresu też nie jest dobre. Co więc zrobić w takiej sytuacji? Po prostu mniej się stresować, nie przejmować innymi i więcej się uśmiechać.

 

Zdaję sobie sprawę z tego, że niektóre z moich postanowień są mocno ambitne, nie uważam jednak, aby były nierealne. Twardo stąpam po Ziemi i ten rok chcę poświęcić bardzo rozwojowi osobistemu z prostego powodu – to przynosi mi szczęście. A gdzie miejsce na szaleństwo? Gdyby było planowane, to nie byłoby nim, więc zobaczymy, co los przyniesie w tej materii.

A jakie są Wasze postanowienia noworoczne, cele na ten rok? Podzielcie się przynajmniej jednym.

Z wykształcenia Kulturoznawca – Menedżer kultury. Zawodowo Menadżer branży rozrywkowej, Copywriter, Specjalista ds. marketingu i social media, a weekendowo... Nauczyciel. Uważam, że człowiek uczy się przez całe życie, dlatego stale podejmuję nowe wyzwania i łączę ze sobą na pozór dziwne pasje. Lubię książki, koncerty i eventy plenerowe. Jestem miłośniczką podróży, niepoprawną optymistką i nowoczesną żoną.

Zostaw komentarz

Twòj adres email nie będzie opublikowany.


*


Facebook User Timeline

Close

Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/krzykliw/domains/krzykliwamaruda.pl/public_html/wp-content/plugins/fb-sidebar-slider/fb-sidebar-slider.php on line 281