Są takie czynności domowe, których nie lubię robić

Każdy z nas ma takie czynności, których wykonywanie nie przychodzi mu z przyjemnością. Nie bójmy się mówić głośno, że czegoś nie lubimy – mamy do tego święte prawo. Ja także mam kilka takich „ananasów” z obszaru domowego. Nie czyni mnie to perfekcyjną panią domu. Ale kto z nas jest perfekcyjny?

kuchnia krzykliwa maruda

 

Nie cierpię zmywać naczyń

Pewnie dlatego w naszym domu zmywa mąż. Moje ręce i bez tego nie wyglądają najlepiej, aż strach pomyśleć, co byłoby gdybym dołożyła jeszcze zmywania. Gdybyście tylko widzieli moją minę, na zdanie: Madzia może pozmywasz, bo jest cały zlew załadowany?

 

Nie prasuję ubrań

Moja mama też nie lubi prasować – ale to robi. Ja unikam prasowania jak ognia. Na jednej ręce policzyłabym, ile razy w roku mi się to zdarza. Podkoszulki rozwieszam tak, by były, jak najmniej pogniecione, a koszule zaraz po praniu lądują na wieszaku – to dobry patent.

 

Nie piekę ciast

Przekonałam się do ciasteczek i bez problemu mogę je piec. Serniki, makowce, tarty? Nie są mi potrzebne do życia. Nie lubię zbytnio słodkości. Placki z masami mogłyby zwyczajnie dla mnie nie istnieć. Tym bardziej nie mam potrzeby pieczenia ciast. A jeśli mąż chce zjeść coś słodkiego? Jedzie do teściowej albo sam piecze placek – potrafi i nawet to lubi.

 

krzykliwa maruda

 

Chciałam pokazać Wam, że wcale nie musimy na siłę robić tego, czego nie lubimy. Obecnie w większych miastach mamy opcję oddania ubrań do prasowania – nie jest to duży koszt. Placki możemy zamówić u kogoś, kto robi je w domu lub ostatecznie w cukierni. A obowiązkami domowymi możemy dzielić się z mężem. Czasy, kiedy kobieta robiła wszystko, minęły.

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Dzielicie się obowiązkami? Unikacie nieprzyjemnych czynności?

 

Z wykształcenia Kulturoznawca – Menedżer kultury. Zawodowo Menadżer branży rozrywkowej, Copywriter, Specjalista ds. marketingu i social media, a weekendowo... Nauczyciel. Uważam, że człowiek uczy się przez całe życie, dlatego stale podejmuję nowe wyzwania i łączę ze sobą na pozór dziwne pasje. Lubię książki, koncerty i eventy plenerowe. Jestem miłośniczką podróży, niepoprawną optymistką i nowoczesną żoną.

Zostaw komentarz

Twòj adres email nie będzie opublikowany.


*


Facebook User Timeline

Close

Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/krzykliw/domains/krzykliwamaruda.pl/public_html/wp-content/plugins/fb-sidebar-slider/fb-sidebar-slider.php on line 281