Jak działa peeling enzymatyczny?
Fot. Pexels

Peeling enzymatyczny skutecznie złuszcza skórę, nadając jej pożądaną gładkość i dogłębne oczyszczenie. To rozwiązanie jest szczególnie odpowiednie dla skóry wrażliwej i trądzikowej. Jak działa peeling enzymatyczny? W jaki sposób go stosować? W tym artykule dowiesz się najważniejszych informacji, które będą pomocne w uzupełnieniu codziennej pielęgnacji skóry.

Czym jest i jak działa peeling enzymatyczny?

Peeling enzymatyczny ma na celu złuszczenie skóry. Jego działanie oczywiście znacząco różni się od wszelkiego rodzaju peelingów mechanicznych. Zawarte w peelingu enzymatycznym enzymy skutecznie rozpuszczają martwe komórki naskórka i wspomagają ich złuszczanie.

Taki produkt jest odpowiedni dla każdego rodzaju skóry, ale najczęściej stosowany jest u osób ze skórą wrażliwą, podrażnioną lub skłonną do powstawania zmian trądzikowych. Dlaczego? Tutaj przychodzi z pomocą odpowiedź na pytanie – Jak działa „peeling enzymatyczny?”. Nie posiada on ostrych drobinek, które mogą podrażnić delikatną skórę na twarzy. Taki peeling przybiera natomiast formę maski. Nakłada się ją na skórę i zmywa po określonym przez producenta czasie.

Rodzaje peelingów enzymatycznych
Fot. Pexels

Rodzaje peelingów enzymatycznych

Już wiesz, jak działa peeling enzymatyczny. Pora więc poznać poszczególne rodzaje tego produktu, które obecnie są dostępne na rynku. Jakimi rodzajami peelingów enzymatycznych możesz uzupełnić swoją wieczorną pielęgnację? Możesz sięgnąć po produkty, które zawierają enzymy:

  • arbutyna – pozyskiwana jest z borówki czarnej i mącznicy lekarskiej. Ma działanie zmniejszające przebarwienia, działa przeciwbakteryjnie i łagodząco na podrażnienia skóry.
  • papaina – otrzymuje się ją z owoców papai. Skutecznie rozjaśnia plamy posłoneczne i blizny potrądzikowe.
  • ficyna – wydobywana jest z miąższu fig. Charakteryzuje się działaniem ponad 20 razy silniejszym od papainy.
  • bromelaina – pozyskiwana z ananasa, działa złuszczająco i wygładzająco,
  • pipidyna – znajduje się w owocach kiwi. Jest odpowiedzialna za złuszczanie martwych komórek naskórka.

Zalety używania peelingu enzymatycznego

Peeling enzymatyczny to jeden z najczęściej stosowanych kosmetyków w domowych zabiegach oczyszczania twarzy. Zwykle determinuje go gładka konsystencja. Składniki aktywne bogate w witaminy i przeciwutleniacze. Tak, jak wspominaliśmy powyżej, takie rozwiązanie nie podrażnia skóry, dzięki czemu można go stosować u osób z wysokimi wymaganiami skórnymi. Regularne zabiegi oczyszczające nie tylko pomagają lepiej wchłaniać się kremom, ale również zapewniają, że cera pozostaje w nienagannym wyglądzie. Warto także podkreślić, że to nie są jedyne zalety peelingu enzymatycznego!

Stosując taki produkt unikniesz zaczerwienienia skóry. Jednocześnie ten kosmetyk posiada właściwości przeciwzapalne oraz działanie łagodzi podrażnienia. Odpowiednio dobrany peeling ożywi matowy koloryt skóry, a nawet ją wyrówna.

Zalety używania peelingu enzymatycznego
Fot. Pexels

Jak stosować peeling enzymatyczny?

Warto podkreślić, że peeling to nie pierwszy krok w codziennym oczyszczaniu twarzy. Przede wszystkim na początku warto skupić się na precyzyjnym usunięciu makijażu i oczyścić twarz. Taka wieczorna pielęgnacja obok porannych rytuałów powinna być priorytetem. Natomiast przed nałożeniem peelingu enzymatycznego należy delikatnie zwilżyć twarz wodą, a następnie równomiernie rozprowadzić produkt na skórze. Całość trzeba pozostawić na około 10-15 minut. Po wykonanym zabiegu przetrzyj twarz tonikiem, a następnie nałóż Twoje ulubione serum oraz odżywczy krem na noc. Peeling enzymatyczny to doskonałe wsparcie w oczyszczaniu głębokich zanieczyszczeń. Pamiętaj jednak, że to właśnie systematyczność pozwoli Ci cieszyć się oczekiwanymi efektami. Warto więc stosować taki peeling 1 – 2 razy w tygodniu. To gwarancja skuteczności!

 

Stosowanie peelingu enzymatycznego posiada wiele zalet, które warto znać. Jeżeli więc zależy Ci na pięknej i promiennej cerze, koniecznie sięgnij po ten właśnie produkt. Dzięki temu pomożesz swojej cerze w uzyskaniu pięknej kondycji. Nie ma chyba nic lepszego niż zdrowa i zadbana skóra, która cieszy. Warto więc sięgać po rozwiązania, które pomogą w uzyskaniu takiego właśnie efektu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here