Ile kosztuje hulajnoga dla dorosłych
Fot. Pexels

Większość z nas kojarzy hulajnogi z zabawkami dla dzieci. Natomiast w dzisiejszych czasach sprzęt ten cieszy się coraz większą popularnością także wśród dorosłych. Hulajnoga stała się środkiem transportu w większych i mniejszych miastach. Na rynku znajdziesz różne opcje – tańsze, droższe, mniejsze, większe, a nawet składane. Czy warto kupić taki produkt? Na co zwrócić uwagę dokonując takiego zakupu? Ile kosztuje hulajnoga dla dorosłych? Poniżej znajdziesz wszystkie odpowiedzi!

Na co zwrócić uwagę przy zakupie hulajnogi dla dorosłych?

Wybierając hulajnogę, najpierw zastanów się nad swoimi potrzebami. Niezależnie od tego, czy chcesz jeździć na hulajnodze od czasu do czasu, czy codziennie. Warto sprecyzować, czy wolisz modele sportowe czy rekreacyjne. Co jest dla Ciebie ważniejsze? Wygoda czy możliwość spalenia dodatkowych kalorii?

Przed zakupem warto dokładnie sprawdzić każdy model i wybrać ten, który najbardziej Ci odpowiada. Dobrze wiedzieć, że waga hulajnogi może być różna. Natomiast ten czynnik nie zawsze przekłada się na komfort jazdy. Kiedy więc zwrócić na to uwagę? Jeśli mieszkasz w kamienicy bez windy wybierz to, co lżejsze! Jednocześnie dobrze zwrócić uwagę na rozmiar kół. Zwykle ich średnica wynosi około 20 cm. Im większa średnica koła, tym przyjemniejsze użytkowanie sprzętu! Ta sama zasada dotyczy rowerów.

Czy jest jeszcze coś, o czym warto pomyśleć podczas dokonywania zakupu?  Sprawdź dopuszczalną wagę użytkownika. Lepiej wybrać sprzęt, który udźwignie do 100 kg. Ważnym czynnikiem będzie również sposób składania samej hulajnogi.  Niektóre skutery można szybko i łatwo złożyć, a inne niekoniecznie. Warto to przetestować w sklepie, przed dokonaniem ostatecznej decyzji zakupowej.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie hulajnogi dla dorosłych?
Fot. Pexels

Hulajnoga z dodatkowym napędem

Jeśli planujemy pokonywać duże odległości, dobrym wyborem może być hulajnoga wyposażona w zasilany bateryjnie silnik elektryczny. Ten rodzaj sprzętu pozwala na osiągnięcie prędkości 15-20 kilometrów na godzinę. Zwykle również zaopatrzony jest w specjalny wyświetlacz LCD, który pokazuje wszystkie najważniejsze parametry napędu i stan baterii. Decydując się na zakup hulajnogi elektrycznej, powinniśmy również zwrócić uwagę na parametry, takie jak:

  • moc silnika,
  • maksymalny zasięg na jednym ładowaniu (zwykle jest to około 15-20 kilometrów),
  • dodatkowe cechy, takie jak: światła, łatwość w użytkowaniu, prostota w składaniu czy waga.

Pamiętaj, że na cenę wpłynie tutaj również zastosowanie sprzętu, które wskazuje producent. Na rynku znajdziesz hulajnogi elektryczne dla dorosłych, dla dzieci oraz takie, które przeznaczone są do jazdy wyczynowej. Za te ostatnie zapłacisz oczywiście najwięcej.

Nieważne czy kupujesz aparat fotograficzny, sprzęt do biegania czy lampę pierścieniową. Solidny reasearch powinien być po prostu podstawą!

Ile kosztuje hulajnoga dla dorosłych?
Fot. Pexels

Ile kosztuje hulajnoga dla dorosłych?

Najtańsze modele, które nie posiadają zasilania znajdziesz już za 300 zł. Jeśli zaś zależy nam na hulajnodze, która jest przynajmniej przyzwoita, musimy przygotować wydatek w wysokości 500-600 zł.

Ile kosztuje hulajnoga elektryczna? Obecnie ceny takiego sprzętu zaczynają się w granicach 1000 zł. Warto jednak podkreślić, że przy wyborze warto być ostrożnym i zwracać uwagę na jakość wykonania. W końcu zależy nam tutaj na bezpiecznej jeździe. Co z bardziej skomplikowanymi opcjami? Za sprzęt:

  • z siodełkiem zapłacimy od około 1000 zł do nawet 4000 zł,
  • trójkołowy zapłacimy od 700 do 4000 zł,
  • z większymi kołami zapłacimy również od około 700 zł do aż 5000 zł.

 

Ile kosztuje hulajnoga? Można śmiało powiedzieć – To zależy! Zakup związany jest z dokonaniem pewnego wyboru. Bardzo wiele w tej materii zależy od Ciebie. Jeżeli wybierzesz sprzęt bez napędu, zapłacisz mniej. Dodatkowy silnik, wiąże się ze wzrostem ceny nawet pięciokrotnie. Warto więc na początku zweryfikować własne potrzeby. Tylko wtedy zakupisz sprzęt, który sprawdzi się najlepiej. Pamiętaj również, by przy dokonywaniu zakupu myśleć o Twoim bezpieczeństwie. Powinien to być priorytet i czynnik decydujący. Jesteśmy pewni, że Twoje zakupy będą udane, a Ty już niedługo poczujesz wiatr we włosach podczas jazdy Twoją własną hulajnogą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here