Ile kosztuje suknia ślubna
Fot. Pexels

Większość przyszłych panien młodych, planując dzień ślubu zastanawia się, w co się ubrać tego wyjątkowego dnia. Na rynku dostępnych jest wiele modeli sukni ślubnych do wyboru. Najbardziej powszechne jest krawiectwo klasyczne lub te nowoczesne. Współczesne suknie ślubne to nie tylko biel, ale również inne kolory. Jaką suknię ślubną wybrać? Ile kosztuje suknia ślubna i czy można ją zakupić za mniejsze pieniądze? A może warto ją wypożyczyć? W tym artykule poznasz odpowiedzi na te pytania. Chcemy Cię także przekonać, że zakup suknie ślubnej nie musi być wcale ogromnym wydatkiem! 

Ile kosztuje suknia ślubna w salonie?

Nowa suknia ślubna, którą znajdziesz w profesjonalnym w salonie może kosztować nawet 800 – 1000 zł. Warto jednak podkreślić, że może to być model ze starej serii lub taki, który jest wykonany z tanich materiałów syntetycznych. Zwykle najtańsza suknia ślubna o dobrej jakości w salonie kosztuje mniej więcej 2000 zł. Średnia cena tego elementu garderoby w średnich miastach wynosi 3000 zł. Natomiast ceny bardziej ekskluzywnych modeli ze znanych salonów to wydatek rzędu od 7 000 do 10 000 zł. W przypadku znanych marek płacimy głównie za markę. Pamiętaj także, że w mniejszych miastach ten sam model może być tańszy. Warto więc rozważyć krótką podróż do okolicznych mniejszych miejscowości, aby zakupić strój na ten wyjątkowy dzień.

Suknia ślubna na miarę
Fot. Pexels

Suknia ślubna na miarę

Cena sukni ślubnej szytej na miarę jest niższa niż cena sukni ślubnej kupionej w salonie ślubnym. Taki projekt możesz wykonać w pracowni sukni ślubnych lub u krawcowej. Zaletą tego rozwiązania jest to, że taki strój uszyty według własnego pomysłu jest po prostu wyjątkowy. W dniu ślubu możesz wyglądać tak, jak zawsze sobie wyobrażałeś. Dodatkowo możesz mieć pewność, że taka właśnie suknia idealnie dopasuje się do Twojej sylwetki. Jeśli nie masz własnego pomysłu, możesz poszukać inspiracji na Pintereście. W ten sposób możesz zapłacić za całość od około 700 do 3000 zł.

Ile kosztuje suknia ślubna w komisie?

Suknie ślubne można kupić nie tylko w salonach. Wiele kobiet kupuje ten element w specjalnych komisach. W takich miejscach nie tylko znajdziemy ubrania z drugiej ręki. Można tam również znaleźć prawdziwe perełki, czyli nowe sukienki znanych projektantów. Są to okazy z końca kolekcji i zazwyczaj zakupisz je za połowę ceny. Cena zakupu sukni ślubnej z prowizji nie obejmuje kosztu dodatków i ewentualnych zmian krawieckich.  Za używany model zapłacisz od 100 zł do 400 zł.

Ile kosztuje suknia ślubna w komisie?
Fot. Pexels

Suknia ślubna z drugiej ręki

Komisy to nie jedyne rozwiązanie. Czy wiedziałaś, że suknie ślubną możesz znaleźć w second handzie? W tym przypadku potrzeba ogromu szczęścia. Znamy jednak osoby, które właśnie w takich miejscach zakupiły suknie ślubną. Jednocześnie możesz zakupić używaną suknię ślubną na grupach na Facebooku. Wiele osób to właśnie tam wystawia swoje stylizacje, które towarzyszyły im tego szczególnego dnia. Ostatnio bardzo popularne jest też Vinted. Sprawdź, czy to właśnie tam nie odnajdziesz najpiękniejszego fasonu dla Ciebie!

Czy warto wypożyczyć suknię ślubną?

Przede wszystkim decydując się na wypożyczenie sukni ślubnej nie musimy już myśleć o zakupach oraz o tym, gdzie będziemy potem taki ubiór przechowywać. Ogromne suknie ślubne zwykle zajmują dużo miejsca, więc jest to ważna kwestia, którą należy wziąć pod uwagę. Po ceremonii wystarczy bez problemu zwrócić taką suknię do salonu. W tym przypadku również zapłacisz mniej, co będzie korzystne dla Twojego budżetu domowego. Jeżeli jednak chciałabyś zachować taką suknię na pamiątkę, zrezygnuj z takiej opcji i zakup coś, co będzie dla Ciebie ideałem.

 

Dzień ślubu dla większości kobiet jest najważniejszym wydarzeniem w życiu.  Warto więc przeżyć go w taki sposób, który będzie dla Ciebie najlepszy. Oczywiście suknia ślubna będzie podstawą. Wybierz taki fason, krój i kolor, który będzie Ci się podobał. Tylko wtedy będziesz mogła w pełni cieszyć się tym wyjątkowym wydarzeniem. Warto brać pod uwagę własne preferencje. Jesteśmy pewni, że wtedy dzień ślubu będzie jeszcze lepszy niż ten, który sobie wyobrażałaś.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here