Jak dbać o włosy niskoporowate?
Fot. Pexels

Włosy niskoporowate wymagają specjalnej pielęgnacji. Właśnie dlatego dobrze jest rozpoznać swój typ włosów i dopasować im najlepsze z możliwych i dostępnych rozwiązań. W jaki sposób zweryfikować, czy posiadasz takiego typu włosy? Jak dbać o włosy niskoporowate oraz które kosmetyki wybierać? Jeżeli więc zastanawiasz się nad tymi kwestiami, koniecznie czytaj dalej, co mamy do przekazania!

Jak wyglądają włosy niskoporowate?

Patrząc na strukturę włosa pod mikroskopem, dla takiego rodzaju włosów możesz zauważyć, że współczynnik porowatości wskazuje bardzo bliską odległość między warstwą rogową naskórka a otworem kory. Doskonale wiemy, że bardzo mała liczba osób posiada dostęp do tak profesjonalnego sprzętu! Jak więc odróżnić włosy niskoporowate od średnioporowatych lub wysokoporowatych na pierwszy rzut oka? Do najważniejszych cech takich włosów zaliczamy:

  • naturalną gładkość, miękkość i elastyczność,
  • świeży i delikatny połysk,
  • długi czas schnięcia pasm po myciu,
  • są odporne na wszelkiego rodzaju stylizacje, takie jak kręcenie, falowanie czy prostowanie,
  • nie mają tendencji do skręcania się nawet w warunkach wysokiej wilgotności,
  • bardzo często brakuje jej objętości.
  • są trudne do farbowania, często nie przyjmują pigmentu z farb lub bardzo szybko wracają do naturalnego odcienia.

 

Jak dbać o włosy niskoporowate?
Fot. Pexels

 

Jak dbać o włosy niskoporowate?

Pielęgnacja włosów niskoporowatych powinna skupiać się na ich delikatnym oczyszczaniu i nawilżaniu. Nie przepadają one natomiast za białkami (proteinami). Dzieje się tak, ponieważ ten element służy głównie do odbudowy zniszczonej struktury włosów. Włosy niskoporowate mają mocno przylegające łuski przez co nie ma potrzeby wypełniania ubytków białkiem.

Raz w tygodniu warto postawić na olejowanie. Wszystko dlatego, że włosy o niskiej porowatości bardzo dobrze na to reagują. Najlepszym wyborem są oleje o niskiej masie cząsteczkowej, które zawierają głównie kwasy nasycone. Zaliczamy do nich olej kokosowy, palmowy, arachidowy i masło shea.

Jakich kosmetyków używać?

No dobrze, jakich kosmetyków do włosów używać, aby zapewnić to, co najlepsze włosom niskoporowatym? Włosy o niskiej porowatości preferują delikatne szampony ziołowe, które potrafią subtelnie unieść od nasady. Warto tutaj podkreślić, że takie włosy będą po prostu dobrze reagować na każdy szampon niezawierający silikonu. Dodatkowo z całą pewnością należy unikać używania silnych szamponów z detergentami.

Do włosów niskoporowatych warto zakupić szampon i odżywkę na bazie aloesu. Bardzo skuteczne są również szampony zawierające wyśmienite ekstrakty roślinne, takie jak: rumianek czy pokrzywa. Jeżeli natomiast poszukujesz czegoś więcej, pomyśl o produktach bogatych w olej kokosowy. To również element, który takie włosy zwyczajnie pokochają!

Jak dbać o włosy niskoporowate – Co więcej?
Fot. Pexels

Jak dbać o włosy niskoporowate – Co więcej?

Dla niektórych włosy niskoporowate to ideał. Są zdrowe, błyszczące i miękkie w dotyku. W tym artykule warto podkreślić jedną ogromną wadę. Są one bardzo odporne na stylizację. Na szczęście na rynku jest wiele preparatów, które można wykorzystać do rozwiązania tego problemu. Obecnie możesz zakupić wszelkiego rodzaju pianki lub spraye. Dodatkowo, włosy o niskiej porowatości nie wymagają zbyt intensywnej pielęgnacji. Pamiętaj jednak, że jeśli zrezygnujesz z jakichkolwiek zabiegów, możesz je łatwo wysuszyć. Właśnie dlatego warto regularni je nawilżać i olejować.

 

Z całą pewnością taki rodzaj włosów jest pożądany przez wiele Pań. Jeżeli jesteś ich posiadaczką, doskonale wiesz, jak się zachowują. Osoby posiadające włosy niskoporowate nie mają wątpliwości, co do rodzaju włosów, które posiadają. Odpowiednia pielęgnacja pomaga zachować je w doskonałej kondycji. Warto więc sięgać po produkty, które są do nich przeznaczone i oczywiście unikać protein, których nie potrzebują. Jeżeli więc zależy Ci na utrzymaniu włosów niskoporowatych w dobrej kondycji, skorzystaj z naszych porad i ciesz się najlepszymi efektami. W końcu nie ma nic lepszego niż piękna i zadbana fryzura, która zachwyca! Potwierdzi to każda włosomaniaczka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here