Jak dbać o włosy porowate
Fot. Pexels

Bardzo często rozpoczynając świadomą pielęgnację włosów można natknąć się na pewien problem. Mimo stosowania produktów, które powinny poprawiać naszą kondycję włosa, oczekujemy efekt odwrotny. Dlaczego? Każde włosy są inne! Czy wiesz, że zupełnie inaczej należy pielęgnować włosy niskoporowate niż te wysokoporowate. Co to oznacza w praktyce? Jak dbać o włosy porowate, które charakteryzują się najwyższą porowatością? Wszystkie informacje znajdziesz czytając ten właśnie artykuł.

Jak wyglądają włosy wysokoporowate?

Mówiąc o pielęgnacji włosów można wyróżnić ich trzech typy. Będą to włosy wysokoporowate, średnioporowate oraz niskoporowate. Opisywany w tym artykule typ włosów jest kruchy, łamliwy oraz z rozdwojonymi końcówkami. Jednocześnie cechą charakterystyczną suche końcówki, często wyblakłe od słońca. Włosy o wysokiej porowatości są bardzo wrażliwe i podatne na zniszczenia. Oznacza to, że w celu uzyskania maksymalnego skrętu lokówką lub wyprostowania ich prostownicą, wymagana jest bardzo wysoka temperatura. W efekcie włosy stają się jeszcze bardzo przesuszone i łamliwe.

W przypadku, w którym spojrzymy na strukturę włosa pod mikroskopem, zaobserwujemy, że nie posiadają one gładkiej powierzchni. Ich warstwy rozszerzają się, przez co nie są chronione przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, promieniowaniem UV, wysoką temperaturą czy niewłaściwie dobranymi szkodliwymi substancjami w kosmetykach.

Jak wyglądają włosy wysokoporowate?
Fot. Pexels

Czego unikać przy włosach wysokoporowatych?

  • Suszenie włosów gorących powietrzem,
  • Twarda woda,
  • Woda z dużym stężeniem chloru
  • Kosmetyki zawierające silne detergenty i alkohol,
  • Szorstkie ręczniki,
  • Wiatr i słońce,

Co lubią włosy wysokoporowate

  • Pielęgnacja dopasowane do Twoich potrzeb,
  • Korzystanie z kosmetyków silnie nawilżających,
  • Regularne wizyty u fryzjera w celu podcinania końcówek,
  • Systematyczne olejowanie.

Jak dbać o włosy porowate – Najważniejsze informacje

Przede wszystkim należy sobie uświadomić, że takie włosy są w bardzo złym stanie i wymagają jak najszybszej odbudowy. Ich ogromna nadwrażliwość na negatywne czynniki zewnętrzne znacząco wpływa na kosmetyki, które należy stosować do ich pielęgnacji. O co więc warto zadbać?

Należy wybierać łagodne kosmetyki do włosów. Są to produkty, które pozbawione będą detergentów i składników, które mogą uszkodzić ich strukturę. Najważniejsze, aby stosowane produkty były delikatne i wolne od silikonów. Unikaj także alkoholi w składach Twoich kosmetyków do włosów. To właśnie one są odpowiedzialne za wysuszanie.

Warto również podkreślić, że pielęgnacja włosów wysokoporowatych jest zwyczajnie czasochłonna. W końcu odbudowanie ich kondycji nie przyjdzie od razu. Rozpoczynając kurację regenerującą, warto mieć nie tylko odpowiednie kosmetyki, ale także efektywnie je stosować. Niezawodne będą szampony, odżywki i olejki do włosów suchych i zniszczonych. Wszystko po to, aby skutecznie przywrócić utracony blask i witalność. Dodatkowo systematyczna pielęgnacja, odpowiednia dieta i regularne przycinanie zniszczonych końcówek przyspieszą uzyskanie oczekiwanego efektu.

Włosy wysokoporowate – Te metody mogą pomóc!
Fot. Pexels

Włosy wysokoporowate – Te metody mogą pomóc!

W poprzednim akapicie przedstawiliśmy zupełne podstawy. Czy można zastosować jeszcze inne metody lub kosmetyki, które pomogą w pielęgnacji włosów wysokoporowatych? Oczywiście, że tak! Kosmetyki zawierające ekstrakty i olejki z wodorostów to idealne produkty do tego typu włosów. Warto również postawić na regularne olejowanie!  Właśnie dlatego warto kupować czyste olejki, takie jak olejek arganowy czy olejek marula. Taki produkt należy wetrzeć we włosy i poczekać aż całkowicie się wchłonie i wyschnie. Następnie całość należy dokładnie spłukać przy wykorzystaniu odżywki i wody. Pamiętaj, że jeżeli masz taką możliwość, naolejowane włosy można również pozostawić na noc. Dzięki temu uzyskasz jeszcze lepsze efekty.

 

Jak dbać o włosy porowate? Przede wszystkim trzeba postawić na cierpliwość i regularność.  W jedne dzień nie da się odbudować zniszczeń, które powstawały latami. Postaw na najlepsze kosmetyki, bez alkoholi i parabenów. Takie same zasady można stosować przy porannej lub wieczornej pielęgnacji twarzy. Dobra jakość ma ogromne znaczenie! Mamy nadzieję, że Twoja dyscyplina pozwoli na uzyskanie najlepszych efektów i opanowanie bałaganu na głowie. Powodzenia!

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here