Jak ozdobić ścianę w sypialni?
Fot. Pexels

Puste ściany w sypialni dają nam nieograniczone możliwości. Możemy je aranżować na wiele sposobów, według własnych upodobań i umiejętności. To, co wybierzemy, zależy w dużym stopniu od naszej wyobraźni i klimatu, jaki chcemy osiągnąć. Jak ozdobić ścianę w sypialni? Które rozwiązanie będzie dla Twojego pomieszczenia najlepsze? Odpowiedzi na przytoczone pytania znajdziesz w naszym artykule.

Farba czy tapeta?

Ściana, zwłaszcza ta za łóżkiem w sypialni jest najbardziej dekoracyjnym elementem w pokoju. Właśnie dlatego koniecznie zwróćmy na nią naszą uwagę w szczególności. Najbardziej klasycznym rozwiązaniem jest po prostu pomalowanie jej na wybrany kolor. W tego typu pomieszczeniach popularne są zarówno kolory pastelowe, ale warto dodać choćby jeden bardziej wyrazisty akcent. Sposobem na osiągnięcie tego efektu może być np. narysowanie na ścianie wzoru geometrycznego. Ciekawym rozwiązaniem jest też motyw roślinny.

Innym popularnym rozwiązaniem w przypadku tego typu ściany jest umieszczenie na niej tapety. W ostatnich latach wspierano ten rodzaj obróbki powierzchni, dzięki czemu nawet w najnowocześniejszej dekoracji wnętrz możemy zobaczyć tapetę. Materiał ten nie tylko daje niemal nieograniczone możliwości w zakresie wzornictwa na ścianach, ale także zapewnia odpowiednią strukturę powierzchni.

Jak ozdobić ścianę w sypialni?
Fot. Pexels

Jak ozdobić ścianę w sypialni?

Najłatwiejszym sposobem na udekorowanie ściany sypialni jest powieszenie na niej zdjęć. Biorąc pod uwagę dużą przestrzeń, to rozwiązanie będzie niemal idealne. W niektórych przypadkach może wyglądać zbyt żywo ze względu na połączenie z tapetą lub innymi dodatkami. Dlatego pamiętaj, aby wybrać model spójny z całym pomieszczeniem. Jeśli zależy nam na wygodnej i ciepłej sypialni, dobrym pomysłem jest umieszczenie dekoracji z mchu. Pomysł ten można również wykorzystać jako pomysł na urządzenie salonu. Zieleń uspokaja, a mech na ścianach domu ma też inne zalety. Nie tylko wycisza ludzi, ale także wycisza samo pomieszczenie, ponieważ mech ma właściwości pochłaniające dźwięk. Miękka struktura dekoracji ze stabilnego mchu będzie się doskonale komponować, szczególnie w naszych wnętrzach, w których stawiamy na wiele drewnianych elementów.

Nie musisz martwić się słabym oświetleniem ściany za łóżkiem w sypialni. Profesjonalnie użyty mech nie wymaga do wzrostu dużej ilości światła. Jeżeli nie chcesz nakładać na ścianę mchu, to zastanów się nad roślinami doniczkowymi. Polecamy zwłaszcza te oczyszczające powietrze. Oprócz posiadania walorów estetycznych są również bardzo funkcjonalne.

Inne pomysły na dekoracje ścian
Fot. Pexels

Inne pomysły na dekoracje ścian

Plakaty to również ciekawe rozwiązanie, które może sprawdzić się w Twojej sypialni. Doskonałe jest zarówno we wnętrzach nowoczesnych, jak i minimalistycznych. Rodzaj grafiki zależy tylko od naszego gustu i układu pomieszczenia, w którym chcemy ten szczegół wprowadzić. Najbezpieczniejszym motywem graficznym, który można zastosować prawie wszędzie, jest typografia. Różnorodne napisy, hasła, cudzysłowy, a nawet rozrzucone litery uatrakcyjnią wnętrze. Aranżując ścianę sypialni, najczęściej stawiamy na jakość dekoracji. Jednak niekoniecznie wyklucza to walory użytkowe powierzchni. Ściana za łóżkiem nie musi być pusta. Oczywiście możesz umieścić półkę na odpowiedniej wysokości. Możesz również łatwo zaaranżować małą bibliotekę na ścianie za łóżkiem. Łóżko z twoimi ulubionymi książkami na półce nada sypialni bardziej indywidualny charakter.

Lustro to coraz częściej stosowane akcesorium, które bardzo dobrze sprawdza się przy aranżacji pustej ściany w sypialni. Zwykle jest to model dekoracyjny, w stylizowanej ramie i ma nietypowy kształt, dzięki czemu doskonale pasuje do każdego stylu wystroju wnętrza. Podobnie jak lustro w urządzaniu łazienki pozwala wizualnie powiększyć przestrzeń. Jeśli nasza sypialnia jest niewielka, warto pomyśleć o tym rozwiązaniu.

 

Zaaranżowanie pustych ścian w sypialni może wydawać się czymś trudnym i skomplikowanym. Wynika to z obszaru, który chcemy rozwijać oraz zastosowania odpowiednich dodatków. Na rynku jest wiele produktów, które mogą sprostać nawet najbardziej wygórowanym wymaganiom, a powyższe techniki pozwolą w łatwy sposób ozdobić puste ściany zgodnie z naszymi upodobaniami. Dlatego jeśli w najbliższym czasie planujesz remont swojego mieszkania i nie masz pomysłu jak ozdobić ścianę w sypialni, to po lekturze naszego artykułu nie będziesz miał już z tym najmniejszego problemu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here