Lodówka wolnostojąca w kuchni
Fot. Pexels

Wybierając lodówkę do naszej kuchni, możemy zdecydować się na zakup lodówki wolnostojącej oraz takiej do zabudowy. Co jest lepsze? Wiele zależy od przestrzeni, którą aranżujemy. Lodówka wolnostojąca w kuchni jest zawsze skutecznym rozwiązaniem. Jak więc przestrzeń odpowiednio przygotować? Na co zwrócić uwagę? Wszystkiego dowiesz się z naszego artykułu.

Dobrze rozplanuj całą powierzchnię

Wszystkie urządzenia gospodarstwa domowego muszą korzystać z instalacji elektrycznej. W zależności od wykonywanej funkcji, niektóre zużywają również wodę. Instalacja elektryczna musi być absolutnie dopasowana do projektu kuchni i planowanego oświetlenia w danym pomieszczeniu. Wymienione wyżej lodówki wolnostojące z funkcją tzw. „kostkarki do lodu” wymagają wcześniejszego uwzględnienia podłączenia wody do naszego sprzętu. Należy to wziąć pod uwagę przy planowaniu i aranżacji całej zabudowy kuchennej oraz montażu mebli. Wolnostojące urządzenie na szczęście umożliwia drobne zmiany położenia względem innych sprzętów w kuchni.

Czy eksponowanie lodówki to dobry pomysł?

Często wybieramy lodówki wolnostojące, ponieważ potrzebujemy modeli o dużej pojemności, na przykład, gdy mamy dużą rodzinę. Jeśli nie chcesz, aby była ona szczególnie eksponowany w kuchni i wyróżniała się, możesz wybrać np. wyposażenie w kolorze srebrnym. Wtedy świetnie będzie wyglądać kuchnia z wolnostojącą lodówką. Srebro jest stosunkowo bezpieczne i neutralne, dlatego można je spotkać nie tylko w nowoczesnych kuchniach, ale także w kuchniach klasycznych. Meble kuchenne z wyposażeniem w lodówkę wolnostojącą, powinny nadawać się do mniejszych i większych pomieszczeń. Jedną z najpopularniejszych propozycji aranżacji kuchni jest biała kuchnia z wolnostojącą lodówką w kolorze srebrnym lub kremowym. To również praktyczny wybór, gdy aneks kuchenny jest połączony z salonem. Pomaga to zachować neutralność pomieszczenia.

Czy eksponowanie lodówki to dobry pomysł?
Fot. Pexels

Jeśli jesteśmy miłośnikami stylu retro, to najlepszym wyborem jest kuchnia z wolnostojącą lodówką. Obecnie takie lodówki można spotkać w różnych kolorach do wyboru, od srebrno-białego, przez delikatny róż lub niebieski, po wyraziste limonkowe lub pomarańczowe odcienie. Nie zapominajmy o zawsze modnej czerni. Wolnostojąca czarna lodówka jest bardzo wygodna zarówno w wersji retro, jak i ultranowoczesnej. Bardzo często takie modele posiadają wygodny barek. Te ostatnie cieszą się dużą popularnością wśród lodówek wolnostojących, ponieważ są bardzo pojemne oraz dobrze prezentują się nawet w kuchni połączonej z salonem. Czasami cała kuchnia jest zaprojektowana dla dużych czarnych lodówek side-by-side w połączeniu z nowoczesnym stołem do kuchni.

Lodówka wolnostojąca w kuchni – Jaką kupić?

Obecny rynek urządzeń zapewnia, że ​​możemy wybrać lodówkę z dużej liczby modeli. Jeśli chcemy urządzić małą kuchnię lub mieszkamy sami, idealnym wyborem jest zakup małej jednodrzwiowej lodówki o małej pojemności. Sprawdzonym urządzeniem jest lodówka Amica FM136 z pojemnością 97 litrów i zamrażarką 12 litrową. Dużą zaletą tego typu sprzętów AGD jest możliwość zmiany kierunku otwierania drzwi. Półka wykonana jest ze szkła hartowanego. Dodatkowo do urządzenia dołączona jest szuflada do przechowywania żywności, dzięki czemu produkt zachowuje swój wygląd i smak przez dłuższy czas. Jest to model ekonomiczny o poziomie energetycznym A +++.

Lodówka wolnostojąca w kuchni - Jaką kupić?
Fot. Pexels

Klasyczną opcją będzie też zakup lodówki LG GSJ361DIDV o wymiarach 179 x 91,2 x 71,7 cm i pojemności komory chłodniczej 394 litry. Komora zamrażarki ma pojemność 197 litrów. Zaletą tej lodówki jest kompletny system bezszronowy. To tylko dwa modele, które świetnie się sprawdzą w przypadku małych mieszkań. Jeśli szukasz czegoś znacznie większego, to nie bój się spytać specjalisty w dowolnym sklepie elektro-AGD.

 

Z nowoczesnymi kuchniami, salonami czy łazienkami wiąże się przede wszystkim doskonały blask nowoczesnych mebli oraz blask stylizowanych stalowych dodatków. Na pierwszy rzut oka rzadko zauważamy sprzęty AGD używane w kuchni, takie jak kuchenki mikrofalowe, tostery, a nawet lodówki. Wbrew pozorom powodem nie jest brak zainteresowania gotowaniem, ale dążenie do doskonałości. Większość sprzętów AGD na rynku została starannie zaprojektowana, aby idealnie dopasować się do stylu mebli kuchennych. Wolnostojąca lodówka jest świetnym rozwiązaniem zarówno do wielkich powierzchni, jak i do małych kuchni. Może nie tylko pełnić swoje funkcje, ale również z powodzeniem uzupełniać nowoczesne aranżacje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here