Łoża sypialniane
Fot. Pexels

Niezależnie od tego czy jest to sypialnia jednoosobowa, czy dwuosobowa, łoża sypialniane muszą zapewniać nam komfortowy wypoczynek. To właśnie w nim spędzamy blisko 30% naszego życia, dlatego abyśmy mogli normalnie funkcjonować, sen powinien przebiegać w odpowiednich warunkach. Przede wszystkim przy wyborze łóżka powinniśmy zwrócić uwagę na jego wykonanie, ponieważ różnorodność produktów na rynku z pewnością sprosta wszelkim gustom estetycznym i dostosuje łóżko do określonej przestrzeni. Jak zakupić najlepsze łoże? Tego dowiesz się z naszego artykułu.

Jakie wymogi powinny spełniać łoża sypialniane?

Łóżko jest centralnym punktem każdej sypialni. W sklepie meblowym różnorodność modeli może przyprawiać o ból głowy. Jak więc wybrać najlepsze? Przychodzimy na ratunek! Oczywiście łóżko musi być piękne i pasować do układu i stylu sypialni. Jest jednak kilka ważniejszych punktów. Więc jakie powinno być idealne łóżko?

Z badań wynika, że ​​nawet jedną trzecią naszego czasu spędzamy właśnie w łóżku. Właśnie dlatego jest to tak ważne i należy ten wybór dokładnie przemyśleć. Przede wszystkim łóżko nie może być za małe. Pamiętaj, aby wybrać rozmiar, który przekroczy wzrost osoby na niej śpiącej. Model o szerokości 80-90 cm jest odpowiedni dla jednej osoby. Jeśli mamy przestronną sypialnię, warto zakupić łóżko o szerokości 180 cm.

Kolejnym ważnym krokiem jest wybór materiału na ramę łóżka. Zależeć od niego będzie trwałość i wytrzymałość łoża. Oczywiście najlepiej wybrać łóżko wykonane w całości z drewna. Szczególnie zaleca się stosowanie dębów (są bardzo odporne na zniszczenie), buku i sosny. Ta ostatnia jest dobra dla alergików. Nie wszyscy wiedzą, że mają właściwości elektrostatyczne, które mogą stłumić pył w pomieszczeniu, w którym się znajdują. Możesz również kupić łóżko wykonane z MDF. Jeśli deska jest dobrej jakości, łóżko będzie po prostu mocne. Wiele osób wybiera łóżka tapicerowane ze skórą naturalną, sztuczną skórą lub tkaniną na ramie. Wybór tak naprawdę zależy wyłącznie od Ciebie.

Łoża sypialniane – Różne style wnętrz
Fot. Pexels

Łoża sypialniane – Różne style wnętrz

Najpopularniejszym przez lata modelem, z jakim można było się spotkać, było klasyczne drewniane łóżko. Łóżka klasyczne zawierają zazwyczaj kilka podstawowych elementów, które pomagają w doborze i montażu. Klasyczne ramy łóżek (najczęściej drewniane), stelaże i materace – to najważniejsze elementy łóżka. Zwykle dobieramy stoliki nocne w tych samych odcieniach co klasyczne łóżko.

Łóżka tapicerowane to zupełnie inny rodzaj. Zazwyczaj zdobione są naturalną lub ekologiczną skórą lub materiałem. Do dyspozycji mamy różnego rodzaju zagłówki, z których wiele modeli wyposażonych w pojemne schowki. Dekorując sypialnię tym rodzajem łóżka, możemy dobrać szafki nocne oraz akcesoria pasujące do stylu całego wnętrza. Łóżka te mogą pojawić się w wielu wnętrzach w stylu: glamour, nowoczesność, tradycja, a nawet na poddaszu.

Sypialnia jasna czy ciemna?
Fot. Pexels

Sypialnia jasna czy ciemna?

Wszystko uwarunkowane jest naszymi preferencjami. W sypialni spędzamy głównie noce, dlatego ciemna ściana może okazać się elementem, które da nam odpowiedni poziom odprężenia. Wówczas powinniśmy tylko zadbać o dobrze wybrane oświetlenie. Jeśli zakupione przez nas meble są w odcieniach ciemnych, zwłaszcza szafa kapsułowa, to ciemna ściana za nimi sprawi, że meble będą mniej widoczne. Z kolei w tym przypadku przydadzą się jasne dodatki: duże dywany, zasłony czy poduszki.

Przyjemnym i miłym dodatkiem będzie ustawienie w sypialni atrakcyjnych roślin doniczkowych. Możesz również zagwarantować odpowiednią przestrzeń dla roślin oczyszczających powietrze. Jest to szczególnie ważne w sypialni, w której spędzamy sporo czasu. Pamiętaj, że wszystko zależy od ciebie. Jeśli nie masz odpowiedniego zmysłu wnętrzarskiego, to dobrym rozwiązaniem będzie skonsultowanie twojego pomysłu ze specjalistą. Oprócz dobrze dobranych mebli będzie mógł się cieszyć pięknym i przede wszystkim funkcjonalnym wnętrzem.

 

Podsumowując, określając rodzaj łóżka w sypialni, warto wybrać odpowiedni rozmiar. Materac dla jednej osoby powinien mieć co najmniej 90 cm, a materace dwóch osób co najmniej 140 cm. Główne elementy łóżka powinny pasować wyglądem, kolorem i materiałami, z których jest wykonane łóżko. Jeśli twoja sypialnia jest również miejscem, w którym pracujesz, potrzebujesz miejsca na biurko lub sekretarzyka. Dlatego ważne jest, aby odpowiednio ustawić łóżko w stosunku do reszty mebli w sypialni. Mamy nadzieję, że po lekturze naszego artykułu z łatwością wybierzesz łoże sypialniane, które będzie spełniało swoją rolę przez wiele lat.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here