Nowoczesne stoły do kuchni
Fot. Pexels

Sercem każdej rodziny obok kuchni jest zwykle wydzielona lub połączona jadalnia. Dobór odpowiednich mebli (np. stoły i krzesła) oraz odpowiednie oświetlenie do tego typu wnętrz to ważne aspekty wpływające na klimat i samopoczucie użytkowników w tym czasie. Cała rodzina lub przyjaciele często gromadzą się wokół stołu jadalnego w jadalni. Nie tylko mogą razem jeść, ale także rozmawiać lub grać w gry planszowe przez długi czas. Przy wyborze stołu do kuchni lub jadalni należy zwrócić uwagę na naturalny blat, odpowiednią kolorystykę i najlepszy materiał (np. twarde drewno, np. dąb). Czy nowoczesne stoły do kuchni to dobre rozwiązanie? A może lepiej postawić na tradycję? Sprawdź to w naszym artykule.

Jaki stół wybrać?

O kształcie stołu, który wybierzemy, będzie wpływało kilka czynników. Zwykle jest to wielkość wolnej przestrzeni, czyli wielkość samej kuchni. Kolejnym czynnikiem jest rodzaj mebli kuchennych, aby wybrać stół pasujący do całej kuchni. Ostatnim warunkiem są nasze upodobania i antypatie. Stół kuchenny powinien zależeć od liczby członków rodziny, im więcej, tym większy powinien być stół.

Stoły kuchenne są zwykle prostokątne, kwadratowe lub owalne. Mówi się, że przy stole jadalnym zawsze powinna spotykać się cała rodzina. Zdecydowanie polecamy koncepcję rodzinnego stołu, który łączy wszystkich członków. Kiedyś bardzo modne były stoły kuchenne z szufladami ukrytymi pod blatem. Obecnie stół służy nam jako miejsce spotkań. To właśnie tam spędzamy razem wolny czas, rozmawiamy, śmiejemy się czy przeżywamy trudne chwile.

Nowoczesne stoły do kuchni - wybór
Fot. Pexels

Nowoczesne stoły do kuchni

Każde pomieszczenie charakteryzuje się innymi elementami. Zupełnie inaczej urządzisz sypialnię, łazienkę czy też kuchnię. Nowoczesne wnętrze charakteryzuje się prostotą i jasną kolorystyką. Proste kształty mebli, niewielka ilość zdobień oraz zastosowanie bieli sprawiają, że pomieszczenie jest bardziej przestronne i przyjazne. Czy wiesz już, że minimalistyczny styl jest dla Ciebie odpowiedni? Czas opracować konkretne rozwiązania!

Najpierw wybierz właściwy blat stołu. Obecnie na rynku jest wielu producentów, którzy oferują wykonanie nowoczesnego stołu na zamówienie. Możesz więc samodzielnie zaplanować kształt i kolor blatu, modernistyczną aranżację. Lekko zaokrąglone krawędzie sprawią, że stół będzie o wiele bezpieczniejszy, zwłaszcza gdy masz w domu małe dziecko.

Co jeszcze mogą Ci zaoferować nowoczesne rozwiązania? Zwróć uwagę na funkcjonalność. Wiele wersji stołów można składać lub rozkładać w zależności od liczby zaplanowanych gości. Jest to dobre rozwiązanie zwłaszcza do niedużych pomieszczeń.

Ważne jest, aby sam stół nie sprawiał wrażenia znajdującego się na środku kuchni. Musi to być element funkcjonalny, który będzie bardzo dobrze nadawał się do zastosowania w kuchni. Wygląd stołu należy odpowiednio dopasować do innych urządzeń w kuchni np. lodówki. Stół do kuchni to jeden z najważniejszych mebli. Może istnieć samodzielnie lub może być częścią wyspy. Opcji jest wiele. Wszystko zależy od wielkości naszej kuchni i stylu, który nam odpowiada.

A może tradycyjny drewniany stół?
Fot. Pexels

A może tradycyjny drewniany stół?

Drewniany stół kuchenny jest tak naturalny i wszechstronny, że pasuje do niemal każdego rodzaju dekoracji wnętrz – nawet do salonu połączonego z kuchnią. Warto jednak urozmaicić typowe modele, aby miały szorstkie blaty lub skośne krawędzie. Ciekawym pomysłem jest również połączenie materiałów, takich jak drewno i metal. Ogromny blat dębowy dobrze prezentuje się na metalowej ramie. Zdarza się, że metalowe nogi można dodatkowo zamówić w dowolnym kolorze. Coraz częściej stawia się na bardziej odważne kolory np. pomarańczowy czy turkusowy. Rozwiązanie sprawdzi się w nowoczesnych, odważnych projektach wnętrz. Proste formy i naturalna kolorystyka będą pasować do ascetycznych mieszkań urządzonych w stylu skandynawskim lub japońskim.

 

Klasyczny stół do kuchni nie musi być brzydki, a jego forma może zaskakiwać. Stół rodzinny w stylu nowoczesnym zdecydowanie dominuje nad klasycznym pięknem. Stylowy mebel, który w połączeniu z innymi, bardziej innowacyjnymi urządzeniami nadaje pomieszczeniu charakterystykę i stanowi oryginalne połączenie nowoczesnej mody z trendami sprzed kilku lat. Dlatego jeśli jesteś zainteresowany tematem, to już dziś udaj się do najbliższego sklepu meblowego i spytaj sprzedawcę o nowoczesne stoły do kuchni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here