Obuwie online
Fot. Pexels

Obuwie online przyciągają i zachwycają wyglądem. Kupowanie butów przez Internet nie jest łatwe. Wybór rozmiaru może być najczęstszym problemem i jednocześnie największym wyzwaniem. Okazuje się jednak, że nie musi to być skomplikowane! Jak zmierzyć stopę, aby zakupić odpowiednie obuwie online? Na co zwrócić uwagę? Koniecznie czytaj dalej i zakup najlepsze buty, które będą wygodne i piękne!

Jak zmierzyć stopę?

Najlepiej mierzyć stopy popołudniu lub wieczorem. Dlaczego? To właśnie wtedy są one największe. Dzieje się tak, po całym dniu. Zmęczenie powoduje delikatne puchnięcie, które jest całkowicie naturalne. Dlatego jeśli chcemy, aby nasze buty nas nie raniły – bez względu na porę dnia – powinniśmy dopasować je do takich właśnie stóp.

Najłatwiejszym sposobem zmierzenia stóp jest postawienie stopy boso na kartce papieru i narysowanie konturu ołówkiem. Następnie zmierz odległość między najbardziej wystającymi częściami stopy – od czubka dużego palca do końca pięty. Jednocześnie ważne będzie zmierzenie szerokości Twojej stopy.  Pamiętaj także, że ze względów bezpieczeństwa obliczoną długość stopy należy zwiększyć o pół centymetra. Jest to konieczne, aby można było założyć skarpetki bez dodatkowych niedogodności.

Jak zmierzyć stopę?
Fot. Pexels

Obuwie online – Zapoznaj się z rozmiarami!

Nieważne czy kupujesz buty w seocond handach czy też polujesz na używane lub nowe obuwie online. Wybierając buty, zwróć szczególną uwagę na konkretne oznaczenia. Czy producent podaje rozmiary zgodne z europejskimi czy amerykańskimi standardami? Jednostki te są oczywiście różne, inny jest też system pomiarowy. W Europie istnieją trzy rodzaje oznaczeń rozmiaru buta:

  • Liczba metryczna – najprostsza liczba bez przelicznika: 1 cm = 1 rozmiar. W Polsce to rozwiązanie raczej nie jest zbyt popularne.
  • Numeracja francuska – najpopularniejszy system znakowania w Europie. To rozmiary 36-40, które są bardzo dobrze znane.
  • Numeracja w calach – 1/3 cala będzie równa jednemu rozmiarowi. Skala ta pochodzi z Anglii.

I tak rozmiar 3,5 podane w calach to nasz rozmiar 36. Natomiast angielskie 7 cali to dostępne w polskich sklepach 41. Pamiętaj, że patrząc na liczby angielskie, najpierw zapytaj o długość wkładki, która wyrażona będzie w centymetrach.

Zalety wybory, jakim są obuwie online
Fot. Pexels

Zalety wybory, jakim są obuwie online

Zastanawiasz się nad zakupem tego elementu garderoby przez Internet? Nieważne czy będą to buty do biegania czy też szpilki. Warto wymienić wszystkie zalety z takiego rodzaju zakupów:

  • Ogromny wybór i dostępność – sklepy online oferują najszerszy asortyment i nawet najmniejsze i największe rozmiary. To właśnie tam znajdziesz perełki, o które trudno w sklepach stacjonarnych.
  • Dostępność 24/7 – zakupy można zrobić w dowolnym momencie za pomocą dowolnego urządzenia z dostępem do Internetu. Masz czas tylko w nocy lub w niedzielę? Proszę bardzo! Usiądź wygodnie na kanapie i wybierz propozycje, które Ci się podobają.
  • Oszczędność czasu – Przeglądając buty online nie musisz wychodzić z domu. Nie tracisz czasu na dojazdy i stanie w kolejkach.
  • Wygoda – dokonujesz zakupów bez wychodzenia z domu. To ogromny komfort, który pozwala na jeszcze lepsze zaplanowanie czasu.
  • Darmowa wysyłka – w większości sklepów online koszt wysyłki jest darmowy. Zazwyczaj trzeba przekroczyć pewien próg wydanej kwoty. Najczęściej jest to 200 – 300 zł.
  • Bezproblemowy zwrot – buty nie spełniają Twoich oczekiwań po przymierzeniu można je zwrócić w ciągu 30 dni. Wszystko to bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

 

Obuwie online to świetna alternatywa, szczególnie w dzisiejszych czasach. Obecnie takie sklepy internetowe prześcigają się w przeróżnych promocjach i udogodnieniach dla klientów. Liczy się sprzedaż i dbanie o satysfakcję osób, które zdecydowały się na zakupy. Jeżeli więc zastanawiasz się nad taką formą zakupów, koniecznie tego wypróbuj. Zmierz stopę i złóż pierwsza zamówienie. Pamiętaj również, że zawsze możesz zwrócić zakupiony towar. Jeżeli więc coś nie będzie Ci pasowało, nie stracisz pieniędzy. Liczba zalet dla tej formy zakupów zdecydowanie przeważa. Weź to pod uwagę i ciesz się z nowej pary butów!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here