Płytki imitujące drewno

Płytki ceramiczne to częsty wybór we współczesnych domach. Odznaczają się doskonałymi parametrami technicznymi i wspaniałym wyglądem. Wśród wielu ich typów na plan pierwszy często wysuwają się płytki drewnopodobne, które coraz częściej wykorzystujemy w naszych pomieszczeniach. Poznajmy je zatem bliżej!

Dlaczego płytki, a nie naturalne drewno?

Płytki ceramiczne odznaczają się wieloma zaletami, którymi niestety nie może pochwalić się drewno. Przede wszystkim uwagę zwraca ich wysoka odporność na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Płytki ceramiczne są bowiem odporne na pęknięcia i odpryski, a także na zarysowania czy ścieranie. Są też bardzo odporne na wsiąkanie wody czy zaplamienie. Dzięki takim cechom ich powierzchnia zawsze jest idealnie równa, prosta i gładka, a także delikatnie śliska. W ten sposób gwarantują piękny, lekki połysk posadzki i jej niezmienny wygląd w całym pomieszczeniu, niezależnie od tego, czy jest ona częściej, czy rzadziej używana.

Drewno niestety nie ma takich właściwości. Nie jest odporne na działanie wody czy środków chemicznych, przez co po zachlapaniu często pozostają na drewnie nieestetyczne ślady, których usunięcie jest trudne lub niemożliwe. Jednocześnie drewniane posadzki są mniej odporne na ścieranie czy wypaczenie, przez co nie sprawdzają się w wielu pomieszczeniach i wymagają większej troski, zwłaszcza tam, gdzie ruch jest nasilony.

Ogromna różnorodność płytek drewnopodobnych

Dla wielu osób płytki drewnopodobne będą ciekawą alternatywą w stosunku do zwykłych podłóg drewnianych także ze względu na możliwość wybrania bardzo różnych wzorów, kolorów i kształtów. Drewniane posadzki z reguły oparte są o klasyczne, proste deski, które możemy układać do siebie równolegle. W przypadku klepek parkietu istnieją też inne wzory, takie jak jodełka czy kwadraty.

Płytki ceramiczne korzystają z tych inspiracji! Również wśród nich znajdziemy ogromną ilość kształtów płytek i rodzajów stylizacji. Występują w odmianach jasnych, ciemnych i lekko szarych, które mogą sprawiać wrażenie starych desek, idealnie dopasowanych do pomieszczeń vintage. Nie można także zapomnieć o ciekawych kształtach, takich jak kwadraty, prostokąty i chevron, które świetnie sprawdzą się właśnie ułożone w ozdobną jodełkę. Każdy z tych rodzajów płytek zapewni unikatową, ozdobną podłogę.

Do których pomieszczeń wybrać płytki drewnopodobne?

Nowoczesne płytki drewnopodobne świetnie sprawdzą się w wielu rodzajach pomieszczeń. Zazwyczaj wybieramy je w pierwszej kolejności do salonu, gdzie ich unikatowe właściwości mechaniczne połączone z pięknym wyglądem sprawdzają się najlepiej. Są tam odporne na codzienne użytkowanie, a jednocześnie do złudzenia przypominają deski, dzięki czemu cały pokój wydaje się przyjazny, przytulny i ma tradycyjny charakter.

Jednak nie tylko w salonie możemy umieścić kafle drewnopodobne. Równie dobrze będą się sprawdzać m.in. w przedpokoju, który nabierze tradycyjnego i eleganckiego charakteru, będzie przytulny i ciepły, a jednocześnie odporny na zarysowania, które mogłyby powstać choćby ze względu na wniesiony na obuwiu piach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here