Strony do nauki angielskiego dla dzieci
Fot. Pexels

Czy rozważasz rozpoczęcie nauki języka angielskiego u swojego dziecka? Chcesz szybko poprawić ogólne umiejętności językowe lub szybko poszerzyć jego słownictwo? Jeśli jesteś zablokowany ze względów finansowych lub braku ci pomysłów to chętnie pomożemy! Przede wszystkim nie musisz wydawać dużych pieniędzy, aby nauczyć swoje dziecko angielskiego! Możesz kupić wysokiej jakości kursy online za jedyne 200 zł, które odpowiadają Twoim potrzebom i możliwościom. W Internecie jest również wiele bezpłatnych materiałów do nauki języka dla dzieci i dorosłych. Strony do nauki angielskiego dla dzieci to jedne z nich. Poniżej znajdziesz kilka pomysłów, jak za darmo uczyć się w Internecie.

Materiały po angielsku – Gdzie znaleźć?

W sieci udostępniane są bezpłatnie różne wersje materiałów do nauki języka angielskiego: od klasycznych materiałów tekstowych (dostępnych również w wersji drukowanej), gier i quizów, po materiały audio i audiowizualne oraz różne ich kombinacje (na przykład kursy i quizy oparte na dźwięku). Bezpłatne udostępnione rzeczy pozwolą ci nie nadszarpywać twojego budżetu domowego. Materiały do ​​nauki języka angielskiego, które dobrze sprawdzają się podczas samodzielnej nauki lub materiały poprawiające znajomość języka angielskiego na kursach w szkołach językowych, można podzielić na następujące kategorie:

  • Aplikacje i gry na komputer – jeśli chcemy skupić się na nauce, warto poszukać darmowych aplikacji do nauki języka angielskiego. Równie ważna jest platforma, z której będziemy korzystać. Czy będzie to tylko smartfon, a może komputer? Czasami warto przetestować kilka różnych opcji, aby móc wybrać tylko jedną z nich. Być może masz polecenie od znajomego. Dobra opinia innych użytkowników to klucz do sukcesu. W końcu aplikacja do nauki języka angielskiego umożliwi nam nabycie przydatnych umiejętności, co jest tematem godnym poważnego rozważenia.
Materiały po angielsku – Gdzie znaleźć?
Fot. Pexels
  • Audycje i wykłady z transkrypcją po angielsku – to możliwość komunikowania się tak zwanym żywym językiem i słuchania wielu różnych akcentów. To także dobry sposób na poszerzenie słownictwa w naszym obszarze zainteresowań – wystarczy wybrać wykład / transmisję z określonej branży,
  • Strony do nauki angielskiego dla dzieci – to zdecydowanie ciekawy aspekt, gdzie możemy znaleźć wysokiej jakości, inspirujące oraz przede wszystkim darmowe materiały do nauki angielskiego dla nas i naszego dziecka.

Strony do nauki angielskiego dla dziecka i nie tylko

Poniżej przedstawiamy tylko niektóre strony internetowe, które pozwalają na naukę angielskiego online i są związane ze współczesną tematyką, co jest niezwykle ważne by nauka była oczywiście ciekawa.

  • BBC Learning English – witryna zawiera: filmy, teksty i podcasty oraz ćwiczenia dostosowane do różnych poziomów rozwoju. Znajdziesz tu również działy dotyczące gramatyki, angielskiego biznesowego i gier językowych. Oczywiście wszystko podlega brytyjskim standardom.
  • Cambridge English – bogaty zbiór różnych ćwiczeń online. Ćwiczenia obejmują różnorodne umiejętności i są ukierunkowane na różne poziomy zaawansowania od A1 do C2.
  • Voa Learning English – zbiór artykułów i filmów dla miłośników amerykańskiego angielskiego. Materiały te można zdobyć na trzech różnych poziomach zaawansowania: 1 (podstawowy), 2 (średniozaawansowany) i 3 (zaawansowany).
Strony do nauki angielskiego dla dziecka i nie tylko
Fot. Pexels
  • TED Talks. Nie jest to wyłącznie strona poświęcona nauce języka angielskiego, ale bardziej zaawansowani ludzie znajdą tysiące rekordów na różne tematy. Możesz oglądać filmy z napisami lub bez.
  • Anglophenia – na kanale YouTube można znaleźć wiele nagrań dotyczących kultury angielskiej, brytyjskiej i amerykańskiej. Oczywiście to nie jedyny kanał na tej platformie. Dopasuj kanał do umiejętności twoich oraz dziecka. Pamiętaj, że wspólna nauka to także ciekawe rozwiązanie. To przede wszystkim wspólny czas spędzony razem na czymś pożytecznym.

 

Nauka języka angielskiego nie musi wiązać się z regularnym uczęszczaniem do szkoły prywatnej językowej, chociaż musi wiązać się z regularnością. W Internecie można znaleźć wiele bezpłatnych materiałów do nauki języka angielskiego oraz różne ćwiczenia, które pomogą rozwijać jego umiejętność i płynność. Czytając nasz artykuł znalazłeś tylko niektóre strony do wspólnej nauki. W większości z nich można także dokupić pakiet premium. Pamiętaj, żeby dostosować tempo nauki do swojego dziecka. Mamy nadzieję, że podane przez nas przykłady skutecznie pomogą wam w przyszłej nauce języka obcego. Jesteśmy pewni, że będziecie się cieszyć z nowych umiejętności, które są zwyczajnie przydatne!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here