Wózki rowerowe dla dzieci
Fot. Pexels

Wspólne przejażdżki rowerowe z maluchami mogą być naprawdę relaksujące i przyjemne! Właśnie dlatego coraz częściej kupujemy wózki rowerowe dla dzieci. Na co zwrócić uwagę podczas dokonywania zakupów? Czy są jakieś kwestie, o których nie można zapomnieć? Jeżeli planujesz zakup elementu, jakim są wózki rowerowe dla dzieci, koniecznie czytaj dalej!

Wózki rowerowe dla dzieci czy foteliki?

Pierwszym i podstawowym punktem przy podejmowaniu decyzji jest bezpieczeństwo dziecka. Dopiero później należy sprawdzać pozostałe parametry. Na wstępie chcemy więc podkreślić, aby wybierać tylko sprawdzonych producentów. To samo dotyczy rowerów dla dorosłych czy akcesoriów rowerowych dla najmłodszych.

Najbardziej oczywistą różnicą między fotelikiem a przyczepką rowerową jest cena. Wysokiej jakości foteliki możemy kupić w cenie od 300 do 500 zł. Natomiast cena takiego wózka, który będzie bezpieczny zaczyna się od 1000 zł.

Przyczepki rowerowe mogą zapewnić wyższy poziom komfortu jazdy. Nasze dzieci mają więcej miejsca, wygodniej siedzą i mogą spokojnie zasnąć. W porównaniu z tradycyjnym fotelikiem, to właśnie to rozwiązanie daje więcej swobody. Oczywiście posiadanie przyczepki z pewnością wydłuża naszą podróż. Patrząc jednak na wszelkie zalety, opcja, jaką są wózki rowerowe dla dzieci brzmi zachęcająco.

Wózki rowerowe dla dzieci – Co sprawdzić przy zakupie?
Fot. Pexels

Wózki rowerowe dla dzieci – Co sprawdzić przy zakupie?

Na rynku dostępne są modele jedno i dwuosobowe. Jeżeli więc posiadasz dwójkę dzieci, koniecznie pomyśl o drugim rozwiązaniu. Jednocześnie warto zwrócić uwagę, że w przyczepce, która jest przeznaczona dla dwóch osób znajdzie się więcej przestrzeni. Dzięki niej, będziesz mógł dorzucić dodatkowe elementy, takie jak przenośny grill czy nawet aparat fotograficzny.

Innym ważnym elementem będzie amortyzacja. W przypadku, w którym jeździsz po asfalcie, nie będzie ona przydatna. Jeżeli jednak planujesz górskie wycieczki lub wypady w dzikie tereny, koniecznie zakup model z takim wsparciem. Sytuacja jest analogiczna jak przy zakupie butów do biegania. Wygoda jest tutaj mile widziana!

Bezpieczeństwo ponad wszystko!

Komfort jest naturalnie bardzo ważny. Nie możemy jednak zapomnieć właśnie o bezpieczeństwie. Najważniejsza będzie wytrzymała i solidna konstrukcja. To realna ochrona w razie ewentualnego wypadku. Ogromnym plusem, który również wesprze bezpieczeństwo będzie specjalny, kulowy zaczep. Takie rozwiązanie wpływa na zmniejszenie wywrócenia się wózka podczas niebezpiecznej sytuacji.

Pamiętaj, że producenci wózków do rowerów dbają o to, by zapewniały one również szczególną ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. Mowa tutaj zarówno o słońcu, jak i wietrze z deszczem. Dobrze będzie postawić na wiatroszczelny materiał. W przypadku gorszej pogody sprawdzi się wręcz idealnie!

Czy są jakieś wady? - wózki rowerowe dla dzieci
Fot. Pexels

Czy są jakieś wady?

W tym przypadku naprawdę wiele zależy od wyboru producenta. Wadą może być niewystarczające wentylacja. Właśnie dlatego zalecamy kupić sprzęt odrobinę droższy, ale jednocześnie wykonany z oddychającego materiału. To powinno rozwiązać ewentualne kłopoty w tym temacie.

Trudniejszym problemem może okazać się trudność z przechowywaniem takiego wózka. Jeżeli mieszkasz w domu jednorodzinnym, nie powinieneś mieć problemu. Natomiast, mieszkając w bloku, taki kłopot może się pojawić. Jeżeli nie posiadasz piwnicy, odpuść sobie taką inwestycję.

Warto także podkreślić, że wózki rowerowe dla dzieci to opcja, która sprawdza się najlepiej poza miastem. Jeżeli więc mieszkasz w dużej metropolii, możesz mieć problem z korzystaniem z takiego sprzętu. W takim wypadku lepszym rozwiązaniem będzie zakup fotelika.

 

Wózki rowerowe dla dzieci to bez wątpienia ciekawa alternatywa dla tradycyjnych i dobrze znanych nam fotelików. Jeżeli masz tylko możliwości finansowe i przestrzenne, koniecznie zdecyduj się na ten zakup. Dzięki temu już żadna wycieczka rowerowa nie będzie Wam straszna. Wspólnie spędzony czas w trasie może okazać się niesamowitą przygodą, którą zapamiętacie na resztę życia. Warto kupować to, co zapewnia bezpieczeństwo. Stosując się do tej reguły, będziesz zawsze zadowolony z zakupu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here